Król polki z Bydgoszczy

Redaktor | 23 sty 2018 Jan Lewandowski z Bydgoszczy, w Ameryce znany pod nazwiskiem Jan Lewan. Sławę zdobył jako król polki. Doczekał się filmu o sobie. Amerykańską produkcję można już oglądać w serwisie filmowym Netflix.

Powrót Bydgoszczy do Macierzy w KPCK

Redaktor | 23 sty 2018 Pracownia Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 24 stycznia 2018 o godz. 18:00 do Salonu Hoffman KPCK na XVIII Spotkanie z Historią.

Apel przedsiębiorców! Prezydencie, przemyśl to jeszcze [CAMERIMAGE]

Redaktor | 18 sty 2018 Bydgoscy przedsiębiorcy apelują do prezydenta Rafała Bruskiego, aby nie zmniejszał dotacji do tegorocznej edycji festiwalu Camerimage – podała TVP3 Bydgoszcz w popołudniowym wydaniu„Zbliżeń”. Ratusz nie komentuje i obiecuje, że każdy nadawca pism skierowanych do prezydenta, otrzyma odpowiedź indywidualnie.

Ferie w muzeum. Trwają zapisy!

Redaktor | 18 sty 2018 Tworzenie animacji i grafiki, poznawanie historii Bydgoszczy i wykonywanie unikatowych przedmiotów z różnych materiałów to tylko niektóre z warsztatów dla dzieci i młodzieży, w jakich będzie można wziąć udział podczas ferii w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego.

Młodzi artyści w repertuarze „Starszych Panów”

Marta Kocoń | 11 sty 2018 Już w ten weekend wokaliści z Nowej Sceny w Bydgoszczy zaprezentują się w dwóch spektaklach: „Szuja!” i „Wszystko jest dobre w miłości”. Z estrady popłyną kabaretowe utwory Przybory i Wasowskiego, a także piosenki z lat 60., 70. i 80.