Kultura 19 gru 08:30 | Grzegorz Dudziński
Michał Hajduczenia w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

fot. własne

Slavic Voices ,  czyli Michał Hajduczenia z zespołem wystąpi w bydgoskiej Światłowni w piątek (22 grudnia) o godz. 18.00. Artyści zaśpiewają polskie, ukraińskie, białoruskie, a nawet japońskie kolędy. Będzie świątecznie i, jak zawsze w przypadku tych artystów – po prostu pięknie!

Przepiękne, polskie tradycyjne kolędy i pastorałki wplecione w podróż po najciekawszych pieśniach bożonarodzeniowych pochodzących z Ukrainy, Białorusi, a także Niemiec, Stanów Zjednoczonych, a nawet Japonii. A to wszystko w unikatowych aranżacjach zespołu Slavic Voices. Dominuje tu śpiew a’capella, najpełniej wyrażający atmosferę tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. W „Kolędach Świata” oprócz wspaniałych doznań artystycznych, pięknych melodii i rozwiązań harmonicznych należy się spodziewać przede wszystkim wzruszeń duchowych, związanych ściśle ze świętem Bożego Narodzenia. W trakcie koncertu będzie wykonana „Kolęda o pokój”.

Skład zespołu:

Michał Hajduczenia – prowadzenie, bas
Magdalena Cysewska – sopran
Olena Gaidychuk – sopran

Cegiełka na Fundację Światłownia w cenie 20 zł.

 

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.