Kultura 19 wrz 2020 | mk

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 zaprasza na Ogólnopolskie Spotkanie z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier”. W tej edycji młodzi wykonawcy nie zaśpiewają przed publiką na żywo. Z powodu epidemii, zaplanowany na sobotę (19 września) finał ma formułę online.

Skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich festiwal odbywa się już po raz szesnasty. Łącznie nadesłano 160 zgłoszeń, z których wyłoniono 50 finalistów.

W poprzednich latach wokaliści występowali przed publicznością zgromadzoną w kinoteatrze Adria. Tym razem finał odbędzie na łączach internetowych.

Finaliści do końca sierpnia musieli nadesłać prezentacje konkursowe, z których następnie zmontowano film. Transmisja rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 18.00, potrwa do 20.00, będzie dostępna na kanale YouTube Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy: https://www.youtube.com/user/MDK5Bydgoszcz/featured.

AKTUALIZACJA, 18.10:

Podczas transmisji poznamy laureatów festiwalu. Uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Grela - śpiewaczka operowa, prof. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Joanna Zagdańska - piosenkarka, Piotr Salaber, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, również prof. bydgoskiej akademii.

Fundatorem Nagrody Grand Prix jest poseł Iwona Kozłowska, patronat honorowy na imprezą objęli marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Jednym z patronów medialnych jest „Tygodnik Bydgoski”.

 

mk Autor