Kultura 31 sty 2020 | Redaktor
Jest w czym wybierać. Muzyczny luty z filharmonią

mat. Filharmonii Pomorskiej

Jazzowe kawałki, muzyka filmowa, wieczór z gitarą czy koncert na cztery waltornie. Sprawdź, na co w lutym warto wybrać się do Filharmonii Pomorskiej.

W piątek wieczorem (7 lutego, 19.00) odbędzie się koncert, podczas którego Leszek Możdżer zagra Gershwina. Zabrzmią m.in. utwory takie jak „Błękitna rapsodia” i „Amerykanin w Paryżu. Na finał bydgoscy symfonicy pod batutą Wojciecha Rodka zagrają „Suitę” z baletu „Appalachian Spring” Aarona Coplanda.

Będzie to koncert z nianią – na czas trwania wydarzenia dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat będzie można zostawić pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. (Szczegóły na stronie www.filharmonia.bydgoszcz.pl).

mat. Filharmonii Pomorskiej

W środę (12 lutego, 19.00) filharmonia zaprasza na „Wieczór z gitarą”. Należący do elity gitarzystów w Polsce Krzysztof Pełech wykona zróżnicowane utwory: barokową perełkę Koncert D–dur Vivaldiego, następnie dzieło romantyczne z Argentyny pt. „Jeromita Linares Carlosa Guastavino, oraz rodzaj żartu muzycznego – „Tango en skai” Rolanda Dyensa. Wieczór zamknie „Serenada C-dur” Czajkowskiego. Tego dnia Capellę Bydgostiensis poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

Na walentynki (14 lutego, 19.00) zabrzmią przeboje Nat King Cole’a w wykonaniu zespołu Affabre Concinui oraz bydgoskich symfoników pod batutą Jana Walczyńskiego.

mat. Filharmonii Pomorskiej

Z kolei w niedzielę „w samo południa” (16 lutego, 12.00) odbędzie się „Muzyczny Poranek z Capellą Bydgostiensis i ciastkiem”. Wspólnie z kameralistami pod batutą Marcina Tarnawskiego wystąpią uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, w Toruniu i Włocławku, najzdolniejsi laureaci konkursów muzycznych. Usłyszymy kompozycje Händla, Haydna, Mozarta, Poppera oraz Chaminade. Tradycyjnie po koncercie dla melomanów będzie słodki poczęstunek, który zafunduje restauracja Number One.

mat. Filharmonii Pomorskiej

Na koniec miesiąca, wyjątkowo w czwartek (20 lutego, 19.00), wieczór symfoniczny, który otworzy koncertowa „Uwertura Coriolan” Beethovena. Następnie po raz pierwszy w Filharmonii Pomorskiej zabrzmi „Konzertstück” Schumanna, na cztery waltornie, odsłaniający romantyczne brzmienie tego instrumentu w pełnym blasku. Kolejne pozycje programu to Suita „Moja matka gęś” Ravela, oraz Ryszarda Straussa Poemat „Dyl Sowizdrzał”. Przy pulpicie dyrygenckim stanie Marek Pijarowski.

Bilety do nabycia w kasie biletowej Filharmonii Pomorskiej oraz na stronie www.bilety24.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor