Kultura 15 wrz 2018 | Redaktor
Będzie promować książkę o Andrzeju Szwalbem. Spotkanie z autorką w Ostromecku

Krystyna Starczak-Kozłowska/fot. Anna Kopeć (fragment)

Dwadzieścia wywiadów – m.in. o to została wzbogacona książka „Życie na przełomie” poświęcona Andrzejowi Szwalbemu. Wydana po raz pierwszy w 1999 roku, obecnie wznowiona, przedstawia twórcę bydgoskiej filharmonii i współczesny rozwój jego dzieł.

Spotkanie promujące wznowioną książkę Krystyny Starczak-Kozłowskiej rozpocznie II Konferencję Instrumentologiczną w Ostromecku. 16 września o 13.00 o inspirującej postaci długoletniego dyrektora Filharmonii Pomorskiej opowie sama autorka.

„Robiłam z nim jako publicystka bardzo dużo wywiadów. Już z samych tych rozmów mogłabym stworzyć książkę. Byłam ogromnie zafascynowana tą postacią, bo widziałam, z jaką determinacją potrafi wcielać w życie swoje dążenia” - mówiła w ubiegłym roku Krystyna Starczak-Kozłowska w rozmowie z Magdaleną Gill.

Cały wywiad czytaj tutaj: Andrzej Szwalbe wyrastał ponad przeciętność.

To Szwalbemu Bydgoszcz zawdzięcza filharmonię, Operę Nova, Galerię bwa i Kolekcję Zabytkowych Fortepianów, mieszczącą się właśnie w Pałacu Starym w Ostromecku, gdzie odbędzie się konferencja.

Książkę wznowiło Stowarzyszenie Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo” przy wsparciu Miasta i sponsorów. Więcej o „Życiu na przełomie” w najbliższym wydaniu „Tygodnika Bydgoskiego”.

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor