Kultura 7 kwi 13:58 | Redaktor
Kultureo. Bydgoskie MCK utworzyło platformę VOD

zrzut ekranu, kultureo.pl

Koncerty, spektakle, wywiady Miejskie Centrum Kultury udostępnia w nowy sposób - na platformie VOD www.kultureo.pl. Do 8 kwietnia można tu oglądać filmy, które walczą o wejście do festiwalu Animocje.

Od 6 kwietnia na platformie toczy się „DO-GRYWKA” festiwalu Animocje - zobaczyć można filmy, które nie zakwalifikowały się do konkursu, mają jednak szansę wrócić do „gry” za sprawą głosów widzów. Produkcje z największą liczbą głosów wejdą do Konkursu Międzynarodowego. 

W ramach „DO-GRYWKI” emitowanych jest 31 filmów, m.in. z Indii, Węgrzech, Francji, Estonii, USA, Rosji, Norwegii, Hiszpanii czy Argentyny.

Sam Festiwal ANIMOCJE rozpocznie się 18 kwietnia. W całości dostępny będzie na platformie KULTUREO, nowo uruchomionej platformie MCK.  

Instytucja zapowiada, że na platformie zamieszczane będą koncerty, spektakle teatralne, filmy, wystawy, wywiady, spotkania m.in. z autorami książek, krytykami filmowymi i teatralnymi, artystami plastykami, muzykami, aktorami, znawcami kultury. Przewidziano także wirtualne spacery, konferencje czy warsztaty i seminaria. Z materiałów korzystać można po zalogowaniu się do serwisu i założenia darmowego konta. Część treści udostępniana będzie za opłatą, a część  bezpłatnie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor