Kultura 27 mar 2020 | mk
Młodzi bydgoszczanie nagrali piosenkę z Czesławem Mozilem. „Zostań w domu, aby potem nie żałować”

kadr z nagrania/YouTube

Czesław Mozil i uczniowie klasy 3B Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy nagrali piosenkę na czas kwarantanny związanej z epidemią. „Zostań w domu, pograj z mamą to i owo, wykorzystaj czas na maksa, i to zdrowo” - śpiewają między innymi.

Koordynatorką projektu była Katarzyna Nowaczewska-Manthey, pianistka, nauczycielka Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. - Mamy to! Wielkie podziękowania dla autora piosenki Pawła Tomaszewskiego i realizatora Roberta Robaszkiewicza, no i oczywiście Czeslawa Mozila, że zechciał zrobić z nami taaaki numer. Chłopaki, jesteście niesamowici! Niech piosenka idzie w świat! - napisała na Facebooku.

Praca na nagraniem przebiegała zdalnie - online. 

W projekcie zaśpiewali i zagrali Czesław Mozil oraz uczniowie klasy 3B Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy: Dominik Achtel, Emilka Bystroń, Nadia Gorce-Balut, Asia Karolczak, Tymon Klekotko, Gosia Manthey, Martyna Michalak, Michalina Namysłowska, Antosia Robaszkiewicz, Antek Sikorski, Franek Sikorski, Michał Stelmaszyk, Julka Tomaszewska, Krzysiu Tworek, Marysia Zarębska, Marta Żuchowska, a także: Paweł Tomaszewski (fortepian, banjo), Robert Robaszkiewicz (perkusja), Radosław Manthey (kontrabas).

mk Autor