Kultura 15 maj 08:27 | Redaktor
Noc Muzeów: Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował pokaz mody i coś jeszcze

Pchła Szachrajka/fot. Filip Kowalkowski (TPB)

Już w najbliższą sobotę (18 maja) na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbędą się dwa wydarzenia. Rano najmłodsi widzowie przeniosą się do bajkowej krainy z „Pchłą Szachrajką”, a wieczorem małe foyer TPB przemieni się w wybieg mody teatralnej.

„Teatralny Pokaz Mody” w TPB

W sobotę 18 maja od godziny 17:00 do 23:00 Teatr Polski w Bydgoszczy zaprosi widzów do wzięcia udziału w „Teatralnym Pokazie Mody”. Wyjątkowo w Noc Muzeów 2024 małe foyer Teatru Polskiego zamieni się w garderobę i wybieg mody!

Na odwiedzających czekać będą kostiumy ze spektakli granych na deskach Teatru Polskiego, które będziecie mogli nie tylko podziwiać, ale także przymierzyć i poczuć się jak na prawdziwym wybiegu mody teatralnej. Podczas „Teatralnego Pokazu Mody” będzie również okazja by upamiętnić swoje metamorfozy – w małym foyer przygotowane będzie specjalne lustro, dzięki któremu będziecie mogli podziwiać swoje kreacje oraz pochwalić się nimi ze swoimi bliskimi lub na social mediach! Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a wejściówki odebrać można w kasie biletowej.

więcej o Nocy Muzeów w Bydgoszczy znajdziesz tutaj

Wyprawa w głąb barwnego świata Jana Brzechwy z najmłodszymi widzami TPB

Noc Muzeów nie będzie jednak jedyną atrakcją jaka będzie czekała na widzów w TPB. W sobotę o godzinie 11:00 aktorka Michalina Rodak oraz aktorzy Paweł L. Gilewski i Marcin Zawodziński zabiorą małych widzów do bajkowego świata pełnego nieposkromionej wyobraźni. To właśnie tutaj przesunięcie kartonowego pudełka w mgnieniu oka pozwala dostać się do magicznej rzeczywistości, w której zwykła łyżka może przemienić się w miecz, a pchła osiągnąć rozmiary słonia. Ta pełna humoru, inteligenta opowieść oczaruje z pewnością nie tylko dzieci, ale także rodziców czy opiekunów, którzy na nowo będą mogli śledzić perypetie tej rezolutnej pchełki.

Sobotni pokaz „Pchły Szachrajki” w reżyserii Łukasza Gajdzisa odbędzie się o godz. 11:00 na małej scenie TPB.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy czynnej od środy do piątku w godz. 14:00-18:00 a także na godzinę przed spektaklami (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

Źródło: TPB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor