Kultura 8 cze 2020 | mk
Odkrywaj Ostromecko, oglądaj BKF [PROGRAM „WIOSNY WIRTUALI”]

Adama Gajewski wirtualnie, z fantazją oprowadza po Ostromecku/kadr z nagrania, MCK

Jeszcze do 19 czerwca Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na „Wiosnę Wirtuali na BIS”. W cyklu wydarzeń on-line w tym tygodniu m.in. koncert zespołu JAVVA i spacer po Ostromecku, w czasie którego rzeczywistość przeplecie się z fikcją.

Wtorek (9 czerwca) to propozycje dla fanów kina – obejrzeć będzie można kolejne filmy dokumentalne i fabularne zrealizowane w ramach Bydgoskiej Kroniki Filmowej i krótkometrażowe filmy animowane.

Środa (10 czerwca) tradycyjnie dedykowana jest koncertom. Tym razem na żywo zaprezentuje się JAVVA – „czterej doświadczeni muzycy obecni na polskiej scenie niezależnej od ponad dwóch dekad” – czytamy na stronie mck-bydgoszcz.pl. Wcześniej tworzyli m.in. zespoły Hokei, Xenony, Alameda 2, 3, 4 i 5, T’ien Lai, Contemporary Noise Quintet, Something Like Elvis. Grają muzykę „inspirowaną avant rockiem oraz post punkiem, w której pobrzmiewają dźwięki przywodzące na myśl afrykańskie miasta i wsie” – zapowiadają organizatorzy.

W kolejne dni pracownicy MCK-u zapraszają na nowe odcinki reportażu „Legendy Szyperskie”  (11 czerwca) i „Biura Rzeczy Zamyślonych” (12 czerwca) – wirtualnego spaceru Adama Gajewskiego po Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku, stylizowanego na wyprawę poszukiwawczą. Bohaterem każdego odcinka jest inny przedmiot związany z historią ZPP.

Wydarzenia można śledzić na Facebooku, na fanpage’ach związanych z działalnością Miejskiego Centrum Kultury. Szczegóły poniżej.

Pełny program Wiosny Wirtuali do 12 czerwca:

  • 9 czerwca (wtorek), godz. 18.00, fanpage Miejskie Centrum Kultury(FB): Filmowy wtorek z Bydgoską Kroniką Filmową

  • 9 czerwca (wtorek), godz. 20.00, fanpage Animocje (FB) i fanpage Kino Orzeł (FB): Krótko i na temat… – Animocje 365 i Kino Orzeł polecają; 

  • 10 czerwca (środa), godz. 20.00, fanpage Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (FB): Studio i Scena – Javva – koncert na żywo!

  • 11 czerwca (czwartek), godz. 16.00, fanapage Barka Lemara (FB): kolejny odcinek reportażu „Legendy Szyperskie”; 

  • 12 czerwca (piątek), godz. 10.00, fanpage Pałac Ostromecko (FB): „Biuro Rzeczy Zamyślonych” – dokumentalny cykl Adama Gajewskiego (odc. 5)

mk Autor