Kultura 26 sie 2020 | mk
Opera w końcu na żywo. Plenerowy koncert

Koncert „Operowe rendez-vous” w amfiteatrze nad Brdą, 2018 rok/fot. Anna Kopeć

Niemal pół roku trwała wywołana pandemią rozłąka Opery Nova i publiczności. W sobotę (5 września) solistów, chór i orkiestrę będzie można podziwiać na żywo, z Wyspy Młyńskiej.

Artyści będą oddzieleni od widzów rzeką: wystąpią po drugiej stronie Brdy, przed operą. – Na podniesionej platformie i zadaszonej scenie, otwartej w stronę Wyspy, miejsca zajmie orkiestra, a przed nią kilkunastu solistów i chór (w zmniejszonym składzie) – zapowiada Ewa Chałat, specjalistka ds. promocji Opery Nova.

Zabrzmią utwory z oper i operetek, a także przeboje muzyki rozrywkowej. Dyrygować będą dyrektor opery Maciej Figas i Piotr Wajrak.

Bilety do odbioru w kasie

Artystów będzie można zobaczyć na telebimie usytuowanym na Wyspie. – Będzie to jedna z bardziej skomplikowanych logistycznie i technicznie imprez, jakie organizowaliśmy w ostatnich latach. Wymaga od działu technicznego i pracowni akustycznej wielkiego wysiłku, aby odpowiednio nagłośnić i pokazać kilkunastu solistów i zespoły – tłumaczy Ewa Chałat.

Bezpłatne, numerowane bilety na koncert będą do odbioru w kasie opery od poniedzialku (31 sierpnia) od 11.00. Jedna osoba nie może otrzymać więcej niż dwóch sztuk biletów.

Chętni do uczestnictwa w wydarzeniu otrzymają też oświadczenia o stanie zdrowia, które po wypełnieniu będą musieli przekazać obsłudze przy wejściach na koncert. Opera prosi o przestrzeganie zasad związanych z rygorem sanitarnym. Szczegóły będą podane na biletach, obok wyznaczonego miejsca.

Plany na nowy sezon

To niejedyne wyzwanie, jakie czeka operę w najbliższym czasie. Wiadomo już, że premiera musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” nie odbędzie się jesienią. W repertuarze znajdą się jednak dwa inne nowe tytuły. Więcej czytaj tutaj.

Po raz pierwszy po przerwie z melomanami spotka się także zespół Filharmonii Pomorskiej. W piątek (28 sierpnia) na estradzie zaprezentowany zostanie koncert „Magia kina. Piosenki czarno-białego ekranu”.

Na podstawie: komunikat Opery Nova, inne

mk Autor