Kultura Dzisiaj 11:45 | Redaktor
„Serenada” Sławomira Mrożka w Fordonie. Teatr M.O.S.T. zaprasza na spektakl dla dorosłych

fot. nadesłane

W Hangarze Kultury w bydgoskim Fordonie zostanie pokazana „Serenada” Sławomira Mrożka w wykonaniu polsko-ukraińskiej amatorskiej Grupy pod M.O.S.T.-em. Spektakl odbędzie się już jutro (27 maja 2026 roku) o godz. 18.30. Wstęp jest wolny.

Polsko-ukraińska grupa na scenie

Przedstawienie przygotowała polsko-ukraińska amatorska Grupa pod M.O.S.T.-em. Scenariusz i reżyserię opracował Piotr Szymański.

Na scenie wystąpią m.in. Angelina Karpenko, Anastasia Peretiako, Maria Pavlenko, Artem Khrapak, Monika Kuchta, Bruno Maciejewski, Ilona Lokal, Vasil Prykhodko oraz Sebastian Kluszczyński.

Zwierzęca przypowieść z drugim dnem

„Serenada” to jedna z charakterystycznych sztuk Sławomira Mrożka, w której pod pozornie lekką formą kryje się gorzka obserwacja relacji, władzy i ludzkich zachowań. Bohaterami tej przewrotnej opowieści są m.in. kogut, kury i lis — czyli klasyczny zestaw, z którego Mrożek potrafił zrobić nie tyle bajkę, ile celny komentarz do rzeczywistości.

W bydgoskiej realizacji w rolę lisa wcieli się Sebastian Kluszczyński. Na plakacie pojawiają się także postaci kur oraz koguta, co zapowiada przedstawienie utrzymane w konwencji ironicznej, groteskowej i bliskiej duchowi autora.

Mały teatr w wielkim mieście

Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Mały teatr w wielkim mieście – Bydgoszcz miasto wielu muz”. Przy realizacji współpracują m.in. Hangar Kultury, Świetlica, SPS oraz Wyższa Szkoła Gospodarki.

Spektakl wpisuje się w lokalne działania kulturalne prowadzone w Fordonie i pokazuje, że teatr nie musi czekać na wielkie sceny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor
-->