Kultura 28 wrz 2021 | mk
Spektakl Opery Nova z Nagrodą im. Jana Kiepury

fot. Anna Kopeć

Produkcja bydgoskiej opery została nagrodzona w 15. edycji Teatralnych Nagród im. Jana Kiepury. Podczas poniedziałkowej (27 września) gali „Operowy zawrót głowy” otrzymał statuetkę dla najlepszego pektaklu dla młodego widza.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Nagrody za całokształt pracy artystycznej przyznano scenografce Zofii de Ines-Lewczuk i reżyserowi Wojciechowi Kościelniakowi.

Opera Nova została doceniona za produkcję dla dzieci „Operowy zawrót głowy”. Spektakl wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich, autorka libretta i córka Macieja Małeckiego, który stworzył muzykę do tego przedstawienia (spektakl w reżyserii Anny Seniuk miał premierę w 2017 roku w Warszawie – wówczas pod tytułem „Operowo-językowy zawrót głowy”).Premiera ze względu na pandemię odbyła się online, 14 listopada 2020 roku. 

Czytaj także recenzję: Uroki polszczyzny i opery. Familijny spektakl

Teatralne Nagrody im. Jana Kiepury przyznaje kapituła powołana przez dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie. W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski.

 

mk Autor