Kultura 3 cze 2020 | Redaktor
Teatr Polski w Bydgoszczy wznawia spektakle

Próba prasowa „Innej duszy”/fot. Anna Kopeć, archiwum

Po przerwie spowodowanej epidemią Teatr Polski w Bydgoszczy znów będzie otwarty dla widzów. W czerwcu zaprezentuje dwa spektakle ze swojego repertuaru.

Na początek wystawiona zostanie „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spektakl powstał w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule, jego akcja rozgrywa się w Bydgoszczy. - Był ostatnim, który został wystawiony w TPB przed zamknięciem, dlatego powróci na scenę jako pierwszy - tłumaczy Aleksandra Rzęska, specjalista Teatru ds. promocji i sprzedaży. Na pokazy „Innej duszy” placówka zaprasza 19, 20 i 21 czerwca. Zdecydowano się także na wystawienie sztuki „Trump i pole kukurydzy” w reżyserii Pawła Łysaka. Produkcję będzie można zobaczyć 26, 27 i 28 czerwca.

W tym tygodniu rozpocznie się sprzedaż biletów. - Teatr Polski w Bydgoszczy dokłada wszelkich starań, aby zapewnić widzom bezpieczeństwo i komfortowe warunki do uczestnictwa w spektaklach - zapewnia Rzęska. Wkrótce opublikowane zostaną wytyczne dotyczące udziału w wydarzeniach, a także dalsze plany repertuarowe.

Zgodnie z decyzjami rządu, w kinach, filharmoniach, teatrach zajęta może być jedynie połowa miejsc na widowni.

Repertuar TBP w czerwca:

 „Inna dusza” w reż. Michała Siegoczyńskiego:

19 czerwca – piątek – godz. 19.00

20 czerwca – sobota – godz. 19.00

21 czerwca – niedziela – godz. 16.00

 

„Trump i pole kukurydzy” w reż. Pawła Łysaka:

26 czerwca – piątek – godz. 19.00

27 czerwca – sobota – godz. 19.00

28 czerwca – niedziela – godz. 16.00

Na podstawie: komunikat Aleksandry Rzęski (TPB)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor