Kultura 4 lis 2019 | Redaktor
Wystawa pocztówek patriotycznych Wojciecha Banacha [ZAPROSZENIE]

Wojciech Banach podczas uroczystości 30-lecia bydgoskiego oddziału SPP/fot. Anna Kopeć

„Kto ty jesteś?” - to tytuł wystawy, która w poniedziałek (4 listopada) zostanie otwarta w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Część bogatych zbiorów pocztówek udostępnia poeta Wojciech Banach.

Pocztówki o charakterze patriotycznym będzie można obejrzeć o godz. 17.00 na strychu biblioteki (ul. Stary Rynek 22-24), w ramach obchodów Święta Niepodległości. Spotkanie będzie połączone z promocją książki poteyckiej Wojciecha Banacha „Plac Piastowski i inne wiersze”.

Wojciech Banach jest autorem 17. tomów wierszy. W latach 1975-1981 był członkiem Grupy Faktu Poetyckiego „Parkan”, znanej z niekonwencjonalnych prezentacji literackich. Od 1990 należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2005 r. został laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Bydgoszczy, a w latach 2009 i 2015 – Strzały Łuczniczki – nagrody literackiej za najlepszą bydgoską książkę roku. W 2016 roku nagrodzony medalem „Za Twórczy Wkład w Kulturę Chrześcijańską”. Od 2011 r. pełni funkcję prezesa zarządu Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Pocztówki to jedna z jego pasji - zgromadził ich pokaźną kolekcję.

Wstęp na spotkanie i wystawę jest wolny.

Czytaj także: Bydgoski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich świętował 30-lecie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor