Kultura 18 lut 2020 | Redaktor
Wystawa prac Piotra Matuszka. KPCK zaprasza

fot. Piotr Matuszek, pejzaż-tempera-akryl, fot. nadesłane

20 lutego w czwartek o godz. 18:00 w Salonie Hoffman Kujawsko - Pomorskiego Centrum Kultury, ul. Plac Kościeleckich 6, zostanie otwarta wystawa prac Piotra Matuszka. Wstęp wolny.

Artysta jest bydgoszczaninem. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w naszym mieście, a studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskał w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Od niemal 30 lat tworzy w pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Stawowej w Bydgoszczy. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych i uczestnikiem licznych wystawach zbiorowych. W Salonie Hoffman KPCK będzie można zobaczyć zarówno jego rysunki jak i obrazy.

„Przeglądając prace Piotra Matuszka, odczytuje się kilka podstawowych w malarstwie tematów. Głowa (autoportret, portret, bryła, maska), Postać (persona, obiekt/bryła w kontekście przestrzeni, figuracja zbiorowa), Pejzaż (motyw impresyjny, konstrukcyjny/analityczny, kompozycja abstrakcyjna), Martwa natura – podobnie jak pejzaż… detal. Bogactwo rozwiązań, gest malarski i kolorystyczny – zmusza do zmrużenia oczu aby zobaczyć – obraz, pełną kompozycję, często kryjącą obecność person.” - pisze o stylu prac artysty Stanisław Stasiulewicz.

Wystawa potrwa do 20 marca 2020 r.

źródło: KPCK

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor