Kultura 16 maj 2018 | Redaktor
Ziemia Bydgoska dedykuje koncert matkom i ojczyźnie

materiał ilustracyjny / źródło: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki i 100-lecia odzyskania niepodległości. W czasie koncertu „Nasza Matka Ojczyzna” zespół zaprezentuje m.in. repertuar ze swojej najnowszej płyty.

W niedzielę (27 maja) o godzinie 17.00 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert „Nasza Matka Ojczyzna” dedykowany mamom z okazji ich święta oraz w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie przygotowuje Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Organizatorzy zabiorą gości w muzyczną podróż po regionach etnograficznych Polski: od Kaszub, przez Kujawy, Łowicz, Kurpie, Sieradz, Lublin, Śląsk, aż do Krakowa Wschodniego. Zaprezentują polskie tańce narodowe oraz pieśni i piosenki patriotyczne i ludowe. W czasie koncertu zespół będzie promował swoją najnowszą płytę pn. „Z młodej piersi się wyrwało”, wydaną przy wsparciu Miasta Bydgoszcz. W koncercie weźmie udział kapela, chór, soliści, tancerze i wszystkie grupy zespołu od czwartego roku życia. Wydarzenie wspierane jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Bilety dostępne w kasie Filharmonii Pomorskiej oraz na stronie internetowej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor