Piłka Nożna 5 sie 2019 | Redaktor
Do piłkarskiej ligi jest coraz bliżej. W derbach lepszy był Chemik

W sobotnim (3 sierpnia) meczu sparingowym piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali BKS Bydgoszcz 4:2.

Wynik meczu już w siódmej minucie otworzył Maciej Kot po podaniu Pawła Michalskiego. Budowlani po zaledwie dziewięciu minutach wyrównali. W 33. minucie chemicy po golu Mariusza Miłka ponownie objęli prowadzenie, ale tym razem BKS odpowiedział jeszcze szybciej, bo w 38. Minucie.

Po wznowieniu gry chemicy szybko zdobyli trzecią bramkę, gdy Szymon Maziarz skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul na Kocie. Zwycięstwo Chemika przypieczętowało trafienie samobójcze w 82. minucie.

Rozgrywki IV ligi wystartują już w ten weekend. BKS zagra w sobotę (10 sierpnia) z Lechem Rypin. W pierwszej kolejce miały się dobyć derby Chemik - Zawisza Bydgoszcz, ale na wniosek klubu z Glinek zostały przełożone na 11 września.

Zawisza rozpocznie ligę od meczu z Lechem Rypin (15 sierpnia, boisko przy Sielskiej), a Chemik w tym samym dniu podejmie u siebie Pomorzanina Toruń.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - BKS BYDGOSZCZ 4:2

bramki: Maciej Kot 7', Mariusz Miłek 33', Szymon Maziarz 53' k, gol samobójczy

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz (oprac. red)