Polska i Świat 13 wrz 2020 | Krzysztof Drozdowski
Działacze PO mają dość Tuska

fot. domena publiczna

Coraz częściej ze strony polityków i działaczy Platformy Obywatelskiej słychać poirytowanie na komentarze Donalda Tuska.

Politycy Platformy Obywatelskiej mają dość ciągłych cierpkich komentarzy swojego byłego lidera. Od momentu w którym posłowie PO zagłosowali za ustawą o podwyżkach dla polityków droga politycznej wspólnoty z Donaldem Tuskiem stała się bardzo grzązka.

– To jest śmieszne, to znaczy, że on kompletnie nic nie zrozumiał z procesu społecznego, który się w Polsce dokonał w ostatnich latach. Przekonanie, że nie można niczego krytycznego powiedzieć o Platformie, jest absurdem i ponadto jest zwyczajnie głupie - krytykuje Tuska jeden z działaczy.

– To rodzaj mocno emocjonalnego odreagowania. Krytykuje Platformę i komplementuje Hołownię, żeby wbić szpilę nowym liderom PO – mówi o Tusku jego dawny współpracownik, którego cytuje Gazeta.pl.

Działacze PO mówią wprost, że Tusk to dla nich zagrożenie. Nadal jest ważnym politykiem i to dodatkowo na scenie europejskiej. 

– Tusk z całą pewnością może być dla nas problemem. Ma dość poweru, żeby nam zaszkodzić, ale nie dość, żeby nas zabić. Żeby nas zabić, potrzebowałby armii ludzi - i tych od codziennej, mrówczej pracy, i popularnych frontmanów - oraz worka pieniędzy na działalność, a nie ma ani jednego, ani drugiego – twierdzi inny z rozmówców z Platformy.

 

Inf. gazeta.pl

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.