Polska i Świat 19 lis 2020 | Krzysztof Drozdowski
Od piątku odmrażanie gospodarki? Rząd ma plan długofalowy

fot. KPRM

Dziennikarze Polsat news ustalili, że od 30 listopada rząd rozpocznie proces odmrażania polskiej gospodarki. Szczegóły ma przedstawić w najbliższy piątek.

Według ustaleń dziennikarzy Polsat news w piątek premier Mateusz Morawiecki am przedstawić długofalowy plan odmrażania polskiej gospodarki.

Plan ma rozpocząć się 30 listopada i trwać nawet do końca stycznia 2021 roku. Zależne to jednak jest od wydaolności służby zdrowia oraz ilości dobowych zakażeń.

Rząd tym samym chce uniknąć sytuacji w której informacje o obostrzeniach dotyczących jakiejś branży zostały przedstawione bez odpowiedniego wyprzedzenia.

Jak informuje Polsat news - W pierwszej kolejności (czyli po 29 listopada) - uwzględniając postulaty branż handlowych i usługowych - mają ruszyć m.in. sklepy meblowe. W harmonogramie zostaną uwzględnione również np. restauracje i siłownie.

Z uzyskanych informacji wynika, że rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkół, ale jak informują dziennikarz wiele wskazuje na to, że nauka zdalna będzie kontynuowana również po 29 listopada. 

- Mogę potwierdzić, że w KPRM w ostatnim czasie trwały prace dotyczące dalszych działań w ramach strategii walki z koronawirusem - w tym w zakresie planu obostrzeń. Niebawem premier przedstawi informację w tym zakresie - powiedział Müller w rozmowie z polsatnews.pl. 

 

 

Inf. Polsat news
Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.