Polska i Świat 14 wrz 2020 | Krzysztof Drozdowski
PILNE! Powrót Gowina wisi na włosku. Kaczyński: Byłoby to pożyteczne, ale trudne do przyjęcia

fot. KD

"Z jednej strony byłoby to pożyteczne, ale z drugiej strony dla ludzi mniej wyrobionych politycznie, byłoby to trudne do przyjęcia. W naszym klubie reakcje na to byłyby złe - powiedział tygodnikowi "Sieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Od kilku dni trwają spekulacje na temat możliwego powrotu Jarosława Gowina do rządu. Obiektem dywagacji jest równiez to w jakiej formie miałby powrócić. Czy jako wicepremier w miejsce jadwigi Emilewicz czy moze minister jakiegoś resortu lub minister bez teki. 

Jednakże może się okazać, ze opór przed powrotem jarosława Gowina do rządu w samym obozie rządzącym jest tak duży, że Gowin nie zostanie ponownie dopuszczony do najwyższych urzędów. 

- Z jednej strony byłoby to pożyteczne, bo zamknęłoby pewien niedobry etap. Ale z drugiej dla ludzi mniej wyrobionych politycznie byłoby to trudne do przyjęcia" - odpowiedział Jarosław Kaczyński. "W naszym klubie reakcje na to byłyby złe" - skomentował Kaczyński.

Kaczyński w dalszej częśći wywiadu przyznał również, że Gowin w oczach wielu działaczy PiS przekroczył granicę, której nigdy nie powinien przekraczać.

 

 

Inf. "Sieci".

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.