Polska i Świat 22 wrz 2020 | Krzysztof Drozdowski
Ziobro-Kaczyński. Negocjacje trwały cztery godziny

fot. flickr

Aż cztery godziny trwała rozmowa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Stawką rozmowy była przyszłość koalicji rządzącej oraz stanowisko ministra sprawiedliwości.

Jak poinformował „Fakt“ politycy spotkali się wczoraj wieczorem w willi na ul. Bacciarellego, należącej do Kancelarii Prezydenta. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19 i trwało ponad cztery godziny. Nie znane są jak dotąd poczynione ustalenia. Te mają zostać podane do publicznej wiadomości w najbliższym czasie.

Przed spotkaniem, co warto odnotować, odbyła się konferencja prasowa ministra Zbigniewa Ziobry, który w bardzo ugodowym tonie mówił o chęci kompromisu i dyskusji. Mówił także o przetrwaniu Zjednoczonej Prawicy.

Wcześniej rzecznik prasowa PiS zapowiedziała, że podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Nie wyjaśniła jednak co to dokładnie oznacza. Politycy PiS, jak choćby Marek Suski mówili otwarcie o końcu koalicji w takiej formie.

Trochę światła na negocjacje pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro rzucił poseł PiS Zbigniew Girzyński:

- Zbigniew Ziobro dostał pewne propozycje, dotyczące tego jak ma wyglądać nasza współpraca w obrębie koalicji, którą tworzymy. Ponieważ nie do końca się z tego wywiązał, to wpadł w tarapaty, w których teraz się znajduje - powiedział Zbigniew Girzyński.

W czasie, gdy minister sprawiedliwości prowadził negocjacje z prezesem PiS, w  innym miejscu trwało spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Januszem Gowinem w  sprawie rekonstrukcji rządu.

 

Inf. Fakt/Onet

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.