Polska i Świat 13 sty 08:50 | mk
Pożar strawił dom, który budowali przez lata. Ich córki zaczęły zbiórkę

fot. zrzutka.pl

– W nocy z 9 na 10 grudnia w Michrowie koło Tarczyna doszczętnie spłonął dom naszych rodziców. Dom, w którym nikt nie zdążył zamieszkać, zabrakło kilku miesięcy – pisze Karolina Zielińska. Wspólnie z siostrami prosi o wsparcie zbiórki, która pomoże wrócić do realizacji marzenia rodziców.

Apel o pomoc został zamieszczony na portalu zrzutka.pl. – Rodzice budowali go zupełnie sami, własnymi rękami przez kilka lat, marząc o własnym domu, miejscu dla całej rodziny. Poświęcali temu każdą chwilę i każdą złotówkę – czytamy w opisie zbiórki.

Dotychczasowe rezultaty ich pracy strawił pożar, który wybuchł w nocy z 9 na 10 grudnia. Budynek nie był jeszcze ubezpieczony.

– 9 grudnia nie spłonął tylko dom, to zdarzenie przede wszystkim strawiło serca rodziców. W jednej chwili stracili wszystko, na co pracowali i do czego dążyli przez całe życie – pisze Karolina Zielińska.

I dodaje: – Mamy wspaniałych i wspierających rodziców. Są też silni i wciąż pełni motywacji, aby dalej walczyć o spełnienie marzenia. Teraz potrzebują naszego wsparcia. Niestety, nie mają już środków finansowych. 

Prosimy dobrych ludzi o pomoc i wsparcie. Dołożenie symbolicznej cegiełki lub udostępnienie zbiórki dalej, aby dotarła do jak największej liczby osób. Wierzymy, ze dobro wraca. Wierzymy, ze teraz wróci do rodziców… i wróci do każdego z Was.

Zbiórka organizowana jest przez córki (Katarzynę, Karolinę i Patrycję) przy współpracy i wsparciu Urzędu Gminy Pniewy oraz OSP Kruszew. Można ją wesprzeć na portalu zrzutka.pl tutaj.

Do tej pory wpłacono 45 z potrzebnych 250 tys. złotych.

Zdjęcia: zrzutka.pl

mk Autor