Polska i Świat 4 lis 00:03 | Jarosław Aleksander
Profanacje cmentarzy – nowa strategia Strajku Kobiet? [GALERIA]

fot.tvp.info

Po licznych profanacjach obiektów sakralnych w całym kraju, protestujący zwrócili się ku nekropolią. W kraju doszło do kilkunastu incydentów na cmentarzach. Wandale upodobali sobie groby dzieci!

Tuż przed dniem zadusznym wandale zdemolowali cmentarz w Luboszycach. Sprawcy skupili się zwłaszcza na grobach dziecięcych. Kolejne akty wandalizmu dotyczą między innymi pomniku Dzieci Utraconych na cmentarzu w Brzezówce na Śląsku.

 

Protestujący w ramach tak zwanego „Strajku Kobiet” swoje niezadowolenie wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zwrócili przeciw kościołowi. Liczne doniesienia z terenu całego kraju obiegły media.

 

Okazuje się, że profanacje kościołów były tylko preludium do dalszych obrazoburczych akcji. Pojawiają się coraz liczniejsze doniesienia o profanacjach cmentarzy. Dotyczą one przede wszystkich grobów dziecięcych oraz pomników dzieci nienarodzonych i utraconych.

 

Kolejny taki atak miał miejsce w Luboszycach. Jak donosi portal tvp.info sprofanowano tam Pomnik Dzieci Utraconych oblewając go czarną farbą. Podobny akt miał miejsce w Brzozówce gdzie jak donosi portal-polski zniszczono kilkanaście nagrobków w tym głównie dziecięce.

 

Na podstawie: tvp/pp

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz