Sport 15 gru 2018 | Redaktor
Gramy dla Tomka. Turniej piłkarski w Łuczniczce

Tomasz Gollob na stadionie Polonii w czasie okolicznościowego turnieju na jego rzecz w październiku 2018 r./fot. Anna Kopeć

Wyjątkowy turniej piłkarski odbędzie się w niedzielę (16 grudnia) w hali „Łuczniczka”. Na parkiecie spotkają się żużlowcy, dziennikarze, mechanicy i legendy różnych dyscyplin. A wszystko dla znakomitego sportowca Tomasza Golloba.

Swoje reprezentacje do turnieju zgłosiły wszystkie kluby żużlowej PGE Ekstaligi. Poza nimi kibice zobaczą również zespoły dziennikarzy, mechaników z Bydgoszczy, legend piłki ręcznej „Handbsll Legends” oraz oldboyów żużla.

Organizatorami turnieju są byli mechanicy Tomasza Golloba: Rafał Lewicki, Janusz Borzeszkowski i Wojciech Malak.

Nasz znakomity żużlowiec zmaga się z ogromnymi bólami po urazie jakiego dostał w wypadku podczas treningu przed zawodami motocrossowymi w kwietniu 2017 roku. Kilka dni temu „Przegląd Sportowy” napisał: „Wysłuchując ostatnich doniesień o stanie zdrowia byłego mistrza świata można odnieść wrażenie, że tak źle nie było z nim od momentu opuszczenia oddziału intensywnej terapii. Obecnie cierpi tak mocno, że niemożliwe jest już kontynuowanie rehabilitacji, która miała mu pomóc zmniejszyć najbardziej uciążliwe objawy”. A opiekujący się legendarnym żużlowcem profesor Marek Harat przyznał w gazecie:  - Bardzo chciałbym mieć dobre wiadomości, ale na razie sytuacja nie jest optymistyczna. Jeśli chodzi o problemy z opanowaniem bólu, to przypadek Tomasza Golloba jest jednym z najtrudniejszych z jakim się zetknąłem. Zawodnik ma zapewnione leczenie na najwyższym światowym poziomie, ale efektów wciąż nie ma.

W niedzielę będzie szansa wesprzeć Tomka. Poza wsparciem finansowym, turniej w „Łuczniczce” ma pokazać jak wielu ma przyjaciół. Wśród zapowiedzianych sportowców są: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Piotr Pawlicki, Krzysztof Buczkowski, Andrzej Huszcza, Sławomir Drabik, Roman Jankowski, Adam Skórnicki,Rafał Okoniewski, Zenon Kasprzak, Jacek Gomólski, Wojciech Żabiałowicz, Stanisław Chomski i Marek Kępa. Do „Łuczniczki” mają też przybyć: Anita Włodarczyk, Magdalena Fularczyk - Kozłowska, Sławomir Szmal, Artur Siódmiak, Grzegorz Tkaczyk.

Organizatorzy liczą też na obecność kibiców. Początek turnieju w niedzielę (16 grudnia) o godz. 11.00.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor