Sport 18 wrz 14:23 | Redaktor
I turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami [WYNIKI, ZDJĘCIA]

fot. Edukacja przez szachy

W sobotę, 16 września odbył się inauguracyjny turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. To pierwszy turniej z zaplanowanych 15 całego cyklu. Na zaproszenie partnera projektu Marcin Swaczyna ze Stowarzyszenia Nowa Perspektywa turniej odbył się w Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej.

Na starcie pojawiło się aż 108 młodych zawodników w wieku od 5 do 20 lat. Przywitali ich organizator Arkadiusz Matczyński, Marcin Swaczyna oraz zaproszeni goście - Gospodarz gminy Jan Surdyka, Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, radny a jednocześnie nauczyciel tej szkoły Rafał Żelazek  oraz Dyrektor Grzegorz Hryniewicz. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Matczyński, sędzią rundowym Jakub Dwojacki. Gościnnie wspierał nas także Prezes sekcji szachowej BKS Chemik szachy - Mikołaj Włoch. 

Podczas turnieju można było skorzystać z baru kawowego, który został przygotowany przez Stowarzyszenie Nowa Perspektywa. Stowarzyszenie prężnie działa w gminie, co można było zaobserwować poprzez pomoc strażaków i harcerzy w organizacji wydarzenia.
Puchary za miejsca 1-3 zostały ufundowane przez Marszałka Województwa kujawsko-pomorskie Piotra Całbeckiego w imieniu którego wręczał je Marcin Swaczyna i Dyrektor Grzegorz Hryniewicz.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom co możliwe jest m.in. dzięki naszym sponsorom: Enea Operator - sponsor tytularny, JetWorld tonery i tusze do drukarek - sponsor generalny oraz Solbet, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, Eximo Project, W7konsulting.

Partnerami i mecenasami są: Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz, Rumiane Jabłko - swojskie specjały, Największy Sklep Szachowy Caissa,  Poligrafia Szczodrak, Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka, BD ART - Trofea sportowe.

Patronaty honorowe sprawują: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa, Przewodnicząca Sejmiku Województwa, Starosta Toruński, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kurator Oświaty Marek Gralik, PZSzach i KPZSzach oraz posłowie na Sejm RP: Ewa Kozanecka, Mariusz Kałużny, Tomasz lenz i Piotr Król.

Patronaty medialne sprawują: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Polska Press (Gazeta Pomorska, Express Bydgoski) i Tygodnik Bydgoski, Radio Kuropatwa.

– Podziękowania kierujemy także do mam, które wypisywały dyplomy oraz do Radio Kuropatwa za wywiady jakie przeprowadzili z naszymi uczestnikami – mówi Arkadiusz Matczyński, organizator Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. 

Wyniki I turnieju Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Złejwsi Wielkiej:

Klasy 1-3 SP i przedszkola
1. Wojciech Boniecki - SP w Brzozówce
2. Paweł Kosecki - Katolicka SP w Bydgoszczy
3. Jakub Rabiczko - SP Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu

1. Elena Dybowska - SP 32 w Toruniu
2. Weronika Juckiewicz - SP Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu
3. Agata Ważyńska - SP 60 w Bydgoszczy

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6479786128965632 

Klasy 4-6 SP
1. Wiktor Weber - SP w Turzanach
2. Krzysztof Olchowy - SP w Niemczu
3. Jan Oczachowski - SP w Turzanach

1. Zofia Chrobak - SP w Osielsku
2. Maria Król - SP w Łubiance
3. Julia Kułakowska - SP 60 w Bydgoszczy

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6098218214490112 

Klasy 7-8 SP i ponadpodstawowe
1. Mateusz Lewandowski - ZS Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu
2. Piotr Szulc - ZS Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
3. Tomasz Olchowy - VI LO w Bydgoszczy

1. Maria Białowąs - Uniwersyteckie LO w Toruniu
2. Maria Zaderecka - ZS Elektronicznych w Bydgoszczy
3. Svitlana Terekhova - SP 37 w Bydgoszczy

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6542429636263936 

Następny turniej już 7 października w SP w Łubiance - szkole, która zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej szkół w ubiegłorocznej edycji. W związku z tym, w ramach ligi zorganizujemy także mini turniej drużynowych szachów błyskawicznych! O szczegółach poinformujemy wkrótce!

 

źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 


zdjęcia: Edukacja przez szachy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor