Sport 6 sie 2020 | Jarosław Aleksander
Komunikat o stanie zdrowia kolarza po nocnej operacji [WIDEO Z WYPADKU]

CC BY-SA 4.0/.wikimedia.org

Wczorajszy etap Tour de Pologne zakończył się tragicznym wypadkiem. Po faulu podczas finiszu jeden z kolarzy z ogromną prędkością wpadł w barierki. W nocy był operowany.

Jak informowaliśmy na naszych łamach na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne doszło do tragicznego wypadku. Poszkodowani zostali sędzia i kolarz. Obaj z ciężkimi obrażeniami trafili do szpitala. Stan kolarza był krytyczny.

 

Obecnie lekarze informują o stanie jego zdrowia po operacji która trwała pięć godzin.

 

Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Był operowany przez pięć godzin, do godziny 5:30. Operacja przebiegła bez powikłań. Dzisiaj odbędzie się próba wybudzenia go ze śpiączki - powiedział Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu.

 

Jakobsen nadal walczy o życie.

 

Był operowany przez 5 godzin, do godziny 5:30, przez naszych anestezjologów, chirurgów szczękowych oraz laryngologów. Operacja była bardzo skomplikowana ze względu na uraz twarzo-czaszki. Według relacji lekarzy, którzy ją przeprowadzali, przebiegła bez powikłań. W tej chwili przebywa na klinicznym oddziale intensywnej terapii w stanie stabilnym. Ma własne ciśnienie. Jest wentylowany, z powodu znieczulenia, które otrzymał na bloku operacyjnym - powiedział Paweł Gruenpeter.

 

W kolarskim świecie nie milkną echa tego wydarzenia. Przyczyną wypadku był świadomy faul podczas walki. Władze kolarskie rozważają dożywotnią dyskwalifikację sprawcy dramatu.

 

Na podstawie: sport.pl

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz