Sport 31 sty 15:23 | Redaktor
Medalistka z Bydgoszczy - dobry początek strzeleckiego Pucharu Świata w Jakarcie

fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Polscy strzelcy dobrze zaczęli Puchar Świata w Jakarcie (Indonezja). Aneta Stankiewicz w pierwszym dniu rywalizacji zdobyła srebro w karabinie pneumatycznym. Udany start zawodniczka ma za sobą również w parze z Maciejem Kowalewiczem - brązowy medal, po wygranej 16:10 z Węgrami.

Zawody w Jakarcie potrwają do 7 lutego. Polskę reprezentuje sześciu strzelców sportowych w pistolecie i w konkurencjach karabinowych. Na razie najbardziej emocjonująca była rywalizacja w konkurencji karabin pneumatyczny kobiet na dystansie 10 m. To jedna z najpopularniejszych strzeleckich konkurencji, startowało w niej ponad 50 najlepszych zawodniczek z całego świata. A do finałowej ósemki dostały się aż dwie Polki.

fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego

- To mój pierwszy finał na pucharze świata, co cieszy jeszcze bardziej - mówi Natalia Kochańska (ZKS Gwardia Zielona Góra). Zawodniczka zajęła ostatecznie siódme miejsce. - W finale zabrakło mi "pary", chociaż czułam się dobrze. Nie dopilnowałam poprawnego ustawienia i niestety dziewczyny mi "odskoczyły".

fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego

"Odskoczyła" między innymi Aneta Stankiewicz, która po przegranym 16:10 meczu o złoto z Eszter Meszaros z Węgier zajęła drugie miejsce w karabinie pneumatycznym 10m. - To od Pucharu Świata w Baku, w czerwcu zeszłego roku, przełomowy moment. Do tej pory zmagałam się z dużymi problemami sprzętowymi, a to wpływało negatywnie na postawę i wywoływało lawinę błędów. Przepracowaliśmy to z trenerem klubowym oraz kadrowym i... oto jestem - ocenia swój medalowy start Aneta Stankiewicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz). - Wróciłam na odpowiednie tory.

Nie tylko srebro jest na koncie zawodniczki z Bydgoszczy. W parze z Maciejem Kowalewiczem (Gwardia Olsztyn) wywalczyli w poniedziałek (30 stycznia) trzecie miejsce w karabinie pneumatycznym MIX na dystansie 10 m. Wygrali mecz o brąz 16:10 z zawodnikami z Węgier. - To pierwszy mój start w parze z Anetą i jednocześnie wielki sukces. Mam nadzieję, że to dobry początek dobrych startów w tym roku - podsumowuje Kowalewicz.

fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego

To już drugi na tym Pucharze Świata finał z udziałem młodego strzelca z Olsztyna. Pierwszego dnia zawodów niewiele mu zabrakło, by stanąć na podium. Zajął czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów (na ponad 30 najlepszych strzelców z całego świata, startujących w tej konkurencji).

- Puchar Świata w Jakarcie to pierwsze tak znaczące, międzynarodowe zawody strzeleckie w tym roku. Zawodnicy, oprócz medali, zdobywają ważne punkty do rankingu światowego i olimpijskiego - wyjaśnia Paweł Pietruk, trener karabinu polskiej kadry narodowej. - Dlatego te starty są tak ważne.

W strzeleckim Pucharze Świata (27.01-7.02) w Jakarcie (Indonezja) startuje 132 zawodników, reprezentują 20 krajów z całego świata. Z Polski to 6 strzelców sportowych: Natalia Kochańska (karabin, ZKS Gwardia Zielona Góra), Aneta Stankiewicz (karabin, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Maciej Kowalewicz (karabin, Gwardia Olsztyn), Oskar Miliwek (pistolet, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Julita Borek (pistolet, SKS Dwór Grunwaldzki Poznań), Joanna Wawrzonowska (pistolet, Floty Gdynia).

 

żródło: Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor