Sport 3 cze 2021 | Redaktor
Piłkarskie derby Bydgoszczy na remis [ZDJĘCIA]

Remis 0:0 z Chemikiem komplikuje sytuację Zawiszy w walce o awans do III ligi. Oby w ostatecznym rozrachunku nie zabrakło tych dwóch punktów straconych w czwartkowe (3 czerwca) popołudnie na boisku przy ul. Glinki.

Zawisza Bydgoszcz wciąż jest liderem tabeli IV ligi. Po meczu z Chemikiem ma na koncie 60 punktów. Włocłavia , najgroźniejszy rywal w walce o awans do III ligi, ma pięć oczek mniej, ale już w czwartek (3 czerwca) może wzbogacić się o kolejne trzy w derbowym pojedynku z Liderem Włocławek.

W derbach Bydgoszczy nie brakowało emocji, ale zabrakło bramek. Bardzo blisko zdobycia gola był najskuteczniejszy strzelec IV ligi. Kamil Żylski z Zawiszy ma na koncie w lidze już 25 goli w sezonie, ale w 14. minucie meczu z Chemikiem fatalnie chybił z siedmiu metrów. Mimo dużej przewagi w polu, niebiesko-czarni dopiero w końcówce stworzyli najgroźniejsze sytuacje pod bramką gospodarzy. W 85. minucie piłka zagrana przez Korneliusza Sochania przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej, ale nie było tam żadnego z napastników Zawiszy, który dobiłby ją do siatki. Dwie minuty później z 14 metrów strzelał bardzo groźnie Mateusz Oczkowski i bramkarz Chemika musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby wybić piłkę na rzut rożny.

Chemicy też mieli swoje okazje do strzelenia gola. Dwa razy blisko szczęścia był Patryk Perliński. W pierwszej połowie, kiedy po indywidualnej akcji technicznym strzałem próbował pokonać Michała Oczkowskiego. A w 81. minucie również chybił strzelając głową z pięciu metrów tuż obok bramki Zawiszy.

Do zakończenia rozgrywek niebiesko-czarni mają jeszcze do rozegrania cztery mecze. Najbliższy w poniedziałek (7 czerwca, godz. 19.46) na własnym stadionie ze Sportisem Łochowo. Potem jeszcze Zawisza podejmie Lidera Włocławek oraz Pogoń Mogilno i pojedzie na spotkanie z Kujawianką Izbica Kujawska.

Chemik Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz 0:0

Żółte kartki: Oskar Lipkowski 76 min., Wiktor Osiński (trener) 83 min., Mikołaj Winiecki 90 min. – wszyscy Chemik

Mateusz Oczkowski 24 min., Ariel Jastrzembski 80 min. – obaj Zawisza

Chemik: Oskar Klon-Adam Kacprzak, Maksym Adamenko, Daniel Katerla (54 min. Maciej Sobczyk), Damian Rysiewski, Jan Rogowski (91 min. Wojciech Skiba), Patryk Perliński, Gabriel Pieczyński, Kamil Serafin (51 min. Oskar Lipkowski), Maciej Kot (86 min. Mikołaj Winiecki), Daniel Włosiński

Trener: Wiktor Osiński

Zawisza: Michał Oczkowski - Rafał Piekuś (80 min. Cyprian Maciejewski), Jakub Witucki, Ariel Jastrzembski, Tomasz Prejs (67 min. Natan Zniszczol), Korneliusz Sochań, Wojciech Mielcarek, Mateusz Oczkowski, Jay Jaskólski (80 min. Kamil Czyżniewski), Patryk Kozłowski (66 min. Tomasz Żyliński), Kamil Żylski

Trener: Piotr Kołc