Sport 20 lis 2020 | kd
Rewelacyjny lot orła. Stoch zdeklasował rywali

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Wiśle. W finale zobaczymy aż 11 Polaków.

Po wielu miesiącach oczekiwania wkońcu ruszył Puchar Świata w skokach narciarskich.  Wśród polskich zawodników oprócz kamila Stocha znaleźli się również Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Jakub Wolny, Klemens Murańska, Aleksander Zniszczoł i debiutujący w PŚ Jarosław Krzak.

"Orzeł z Zębu" jak nazywany jest kamil Stoch oddał rewelacyjny skok na odległość 132 metrów. Nie miał sobie równych i wygrał kwalifikacje. Dawid Kubacki, skoczył  na odległość 123,5 metra, co pozwoliło mu zająć piąte miejsce.

Na drugiej pozycji kwalifikacje zakończył Japończyk Yukiya Sato, który skoczył 129 metrów. Na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Markus Eisenbichler, który skoczył pół metra dalej, lecz uczynił to w lepszych warunkach pogodowych.