Sport 3 paź 2018 | Redaktor
Sześć medali dla sztangistów Zawiszy

Na mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów zawodnicy CWZS Zawisza wywalczyli sześć medali - trzy dla kobiet i trzy dla mężczyzn. Ponadto zawodniczki Zawiszy wygrały klasyfikację klubową wśród kobiet.

W miniony weekend (28-30.09) w podwrocławskich Kobierzycach odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. W zawodach brali udział zawodnicy CWZS Zawisza, zdobywając łącznie cześć medali dla swojego klubu.

Pierwszy wywalczyła Agnieszka Zacharek (kat. 53 kg). Reprezentantka Polski nie wygrała żadnej konkurencji - zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie była na drugiej pozycji kolejno za: Agnieszką Kuczmaszewską i Moniką Szymanek. Jednak łączny wynik w dwuboju, 160 kg, był lepszy od obu sztangistek i to Zacharek otrzymała złoto. Dla pochodzącej z Białogardu zawodniczki to piąty tytuł mistrzyni Polski z rzędu.

W dobrej formie była Małgorzata Wiejak, niedawna zwyciężczyni Indywidualnego Pucharu Polski. Zawodniczka rywalizowała w kat. 90 kg i wygrała zdecydowaną przewagą 24 kg, z wynikiem 216 kg. Wiejak okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając dodatkowo w rwaniu i w podrzucie.

Teraz przed obiema zawodniczkami ostatnie przygotowania do listopadowych mistrzostw świata w Aszchabadzie.

Medal dla Zawiszy wywalczyła również Eliza Wcisłak. 21-letnia sztangistka zdobyła brąz w kat. 75 kg z wynikiem 177 kg. Szósta w kat. 63 kg była natomiast Iwona Bartoszyńska-Fic (144 kg).

Co ciekawe, zawodniczki Zawiszy wygrały klasyfikację klubową wśród kobiet.

Wśród mężczyzn triumfował Damian Wiśniewski, który wywalczył swój 15. medal mistrzostw Polski. Jednak tym razem nie obronił tytułu sprzed roku, musiał uznać wyższość 19-letniego Piotra Kudłaszyka i stanąć na drugim stopniu podium.

Srebro przywiózł również powracający po kontuzji Dominik Kozłowski. Brązowy medalista mistrzostw Europy 2017 tym razem startował w wyższej kategorii wagowej 62 kg. Złoty medal wygrał minimalną przewagą Martin Stasik, ale Kozłowski zwyciężył z rywalem w rwaniu.

Ostatni medal dla Zawiszy w Kobierzycach wywalczył Bartosz Łoziński (kat. +105 kg). Rywalizację zakończył na trzecim miejscu za mistrzem Europy Arkadiuszem Michalskim i Jakubem Węgrzynem. Ponadto, „mały” brązowy medal w podrzucie wywalczył Łukasz Łęgowski (kat. 77 kg), który w dwuboju uplasował się tuż za podium.

W klasyfikacji klubowej wśród mężczyzn CWZS Zawisza – podnoszenie ciężarów zajął trzecie miejsce.

Źródło: CWZS Zawisza