Wydarzenia 4 wrz 2017 | Redaktor
15 nowych kamer na dworcu ma odstraszyć wandali

W grudniu tego roku na dworcu Bydgoszcz – Leśna zostanie zamontowanych 15 dodatkowych kamer. Monitoring podziemi i wind ma ograniczyć liczbę dewastacji.

Na dworcu kolejowym na osiedlu Leśnym jest zamontowanych 11 kamer. Monitoring nie obejmuje jednak wszystkich rejonów dworca. W miejscach, do których oko kamery nie dociera, dochodzi do licznych aktów wandalizmu. W przejściach podziemnych i windach wandale wymalowali szpetne graffiti.

W grudniu system monitoringu dworca zostanie rozbudowany o dodatkowe 15 kamer. Będą one zlokalizowane w tunelu oraz przy wejściach do podziemi i wind. Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy, który sporządzi niezbędny projekt i zainstaluje urządzenia. Rejestracja nagrań oraz obsługa systemu monitoringu będą odbywały się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji, w której znajdują się serwerownia oraz studio miejskiego systemu monitoringu.

Po zamontowaniu kamer Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamierza przeanalizować możliwość udostępnienia części powierzchni w tunelu na wykonanie estetycznego muralu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor