Wydarzenia 29 maj 13:20 | Redaktor
16 czerwca na Wyspie Młyńskiej: Jarmark Świętojański

fot. KPCK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na coroczny Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści szukający inspiracji w folklorze, tradycji, szacunku do natury, przybyli z Kujaw, Kaszub, Pałuk, Krajny, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej oraz najdalszych regionów Polski przez ten jeden dzień będą gospodarzami na naszej pięknej zielonej wyspie. Malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, ceramicy, hafciarki i koronczarki, serowarzy, browarnicy, piekarze będą prezentować swoje wyroby i zachęcać do kupna. Unikalne prace nacieszą nasze oczy, nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter. Piękna biżuteria, elementy garderoby, naturalne kosmetyki będą wyjątkowym prezentem dla nas i naszych bliskich. Na dzieciaki czekają smakołyki, nietuzinkowe zabawki szyte i drewniane.

Tradycyjne jadło i napitki, w tym tak niecodzienne jak gęsina, pitne miody czy przysmaki prosto z Litwy zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia. Polskie sery, kiełbasy, wina, piwa, chleby, miody, przetwory pyszne i pachnące dowiodą nam, że wciąż możemy jeść smacznie i zdrowo. Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.

Ponadto:

  • 12:30 - Zespół  Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska"
  • 13:30 - Flash mob
  • 14:15 - Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie"
  • 14:45 - Zespół Pieśni i Tańca "Krajna"
  • 15:30 - Zespół śpiewu tradycyjnego „Piekielnica”

Temu wszystkiemu towarzyszyć będą różnorakie pokazy i warsztaty, a z nadmiaru wrażeń ochłoniemy, kładąc się na soczystej trawie.

 

źródło: KPCK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor