Wydarzenia 23 maj 10:21 | kd
26-latka usłyszała aż 38 zarzutów. Wiele z nich dotyczyło narkotyków

Aż 38 zarzutów, w tym 37 z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, usłyszała mieszkanka szubińskiej gminy, zatrzymana przez kryminalnych z miejscowego komisariatu. Decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące, a grozi jej nawet 10 lat więzienia.

W ostatnich dniach szubińscy kryminalni ustalili, że po terenie jednej z gminnych wsi przemieszcza się volkswagen, a prowadząca go kobieta jest pod wpływem narkotyków i prawdopodobnie posiada je przy sobie.

Długo nie trwało, jak ustalone auto zostało skontrolowane. Personalia siedzącej za kierownicą 26-latki zweryfikowano w policyjnych systemach i wyszło na jaw, że kobieta wsiadła za kierownicę, łamiąc sądowy zakaz. To był dopiero początek jej kłopotów, gdyż jej wygląd i zachowanie ewidentnie wskazywały, że jest pod działaniem narkotyków. Potwierdził to użyty tester, który w jej organizmie wykrył amfetaminę. Prawie 30 gramów zabronionych środków, w tym amfetaminę i marihuanę, kryminalni znaleźli też w torebce kontrolowanej.

Podejrzana noc spędziła w policyjnej celi, a na podstawie materiału dowodowego zebranego w sprawie, śledczy przedstawili jej aż 36 zarzutów za udzielanie środków narkotycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prócz tego 26-latka odpowie za prowadzenie pojazdu po narkotykach i łamanie sądowego zakazu, a także za posiadanie zabronionych substancji.
Materiał dowodowy, zgromadzony przez kryminalnych, został przekazany do oceny sądu z wnioskiem oskarżyciela o tymczasowy areszt dla 26-latki. W miniony czwartek (19.05.22) sąd w Szubinie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzana spędzi za kratami i jeszcze tego samego dnia została ona doprowadzona do placówki penitencjarnej.  
Mieszkance szubińskiej gminy grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

kd Autor