Wydarzenia 4 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
312 tysięcy sprawdzeń osób w kwarantannie. Wojewoda podsumował ogrom pracy policji

Fot. KD

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podczas wspólnej konferencji z komendantem wojewódzkim policji, insp. Piotrem Leciejewskim podsumował działania policji podejmowane w związku z pandemią koronawirusa.

Podczas konferencji prasowej (4 czerwca) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował kujawsko-pomorskim policjantom, którzy stali na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Na barkach policjantów, wspomaganych przez inne służby, spoczęło dbanie o przestrzeganie kwarantanny przez osoby na nią skierowane. 

Ta czynność nastręczała najwięcej pracy.

- Od poczatku pandemii to ponad 312 tysięcy sprawdzeń. Ogromna praca. Ponad 3600 sprawdzeń na dobę. Wykryto i skierowano blisko 240 wniosków do sądu z powodu złamania zasad kwarantanny - podsumował insp. Piotr Leciejewski.

Kujawsko-pomorscy policjanci nie ustrzegli się również zakażeń.

- Około 130 policjantów przebywało w kwarantannie, 9 policjantów i jeden pracownik cywilny zostało zakażonych. Na tę chwilę jeszcze dwóch policjantów choruje - powiedział insp. Leciejewski.

Inspektor Leciejewski podziękował wszystkim swoim podwładnym za pełnioną służbę. Podziękowania zostały skierowane również w stronę mediów, które na bieżąco informowały społeczeństwo o najważniejszych wydarzeniach i działaniach policji.

Całosć konferencji można zobaczyć tutaj.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.