Na Starym Rynku uczcili pamięć zmarłych w Smoleńsku

Redakcja | 11 kwi 2017 Kilkadziesiąt osób wzięło udział w poniedziałek wieczorem w uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Pod pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej złożyli kwiaty i zapalili znicze.

IPN rozpoczął ekshumacje na „bydgoskiej Łączce”

Wojciech Bielawa | 10 kwi 2017 Na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej rozpoczęły się poszukiwania ciał i szczątków żołnierzy wyklętych. Ekshumacje prowadzi Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, wiceprezesa IPN.

Autobus zderzył się z tramwajem. Są ranni

Redaktor | 10 kwi 2017 Dzisiaj około godziny 9.30 na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Ogińskiego doszło do groźnego wypadku. Tramwaj nr 8 zderzył się z autobusem PKS. 15 osób trafiło do szpitali.

Rower miejski w Fordonie. Tutaj powstaną nowe stacje

Wojciech Bielawa | 10 kwi 2017 W przyszłym roku w Fordonie powstanie 12 nowych stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Cztery kolejne wypożyczalnie zostaną zbudowane na Szwederowie, Górzyskowie, Bartodziejach i Wyżynach.

Rozpoczęły się targi Travel and Taste

Andrzej Pawełczak | 7 kwi 2017 Dzisiaj (7.04) w hali „Łuczniczka” rozpoczęły się targi „Travel and Taste – Podróże, Kulinaria. Wino”. Na powierzchni 2000 mkw. prezentuje 62 wystawców głównie z regionu, ale nie tylko.

Jeśli doświadczasz przemocy, możesz zgłosić się tutaj

Redaktor | 6 kwi 2017 – Osoby doświadczające przemocy czują się samotne, a doznawane upokorzenia i urazy zwiększają poczucie beznadziejności. Żeby coś zmienić, potrzebują wsparcia i wiedzy – mówi Justyna Kuś, psychoterapeuta ze stowarzyszenia „Alwernia”. Od 6 kwietnia otwarty jest tutaj bezpłatny punkt konsultacyjny dla ofiar przemocy w rodzinie.

Świąteczne wydanie „Tygodnika Bydgoskiego” już w sprzedaży

Redaktor | 6 kwi 2017 64 strony i bardzo wiele różnorodnych, ciekawych treści. Na Święta Wielkanocne przygotowaliśmy wyjątkowe wydanie „Tygodnika Bydgoskiego”. Znajdziecie go m.in. w salonach Kolportera, sklepach Żabka i na Poczcie Polskiej, a od poniedziałku (10.04) także w kioskach Ruchu.