Działali metodą „na policjanta Interpolu”

Redakcja | 14 kwi 2017 Wspólne działania policjantów z Sępólna Krajeńskiego i KWP w Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta Interpolu”. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Londyn Luton – nowe połączenie lotnicze

Redaktor | 14 kwi 2017 Londyn Luton to nowy kierunek, który Ryanair zaoferuje podróżnym bydgoskiego portu. Loty na tej trasie będą odbywać się 3 razy w tygodniu – w środy, piątki oraz niedziele. Połączenie uruchomione zostanie 29 października.

O. Sierzputowski: Tak widzę Chrystusa na drodze krzyżowej

Magdalena Gill | 14 kwi 2017 – Chcieliśmy pokazać liberalizm, egocentryzm, banalizację seksualności i wszystko, co dotyka dziś młodych, a jednocześnie biednego, zakrwawionego Chrystusa, który nie boi się wejść w ten świat ze swoją miłością i z miłości umrzeć – opowiadają autorzy scenariusza młodzieżowej drogi krzyżowej w rozmowie z Magdaleną Gill.

Najstarsza bydgoska apteka zlikwidowana po 164 latach działalności

Andrzej Pawełczak | 13 kwi 2017 Apteka pod „Pod Łabędziem”, która przy ul. Gdańskiej 5 działała nieprzerwanie od 1853 roku, została zamknięta z końcem marca. - 20 metrów dalej otworzyła się apteka korporacyjna, a tutaj nie ma miejsca dla dwóch takich placówek – tłumaczą właściciele.

Sikorski zeznawał w sprawie tragicznego lotu do Smoleńska

Wojciech Bielawa | 12 kwi 2017 - To nie była, ani oficjalna, ani państwowa wizyta. Zręczne jest sformułowanie pielgrzymka – zeznał przed Sądem Okręgowym w Warszawie Radosław Sikorski. Były szef MSZ jest świadkiem w procesie Tomasza Arabskiego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska.

Tragiczny wypadek w Fordonie. Nie żyje 34-latek

Redaktor | 12 kwi 2017 Nie żyje mężczyzna, który wczoraj został potrącony przez tramwaj w Fordonie. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie przejścia dla pieszych przy przystanku tramwajowym na wysokości osiedla Bajka.

Badają umierających, bo chcą zrozumieć ich język

Magdalena Gill | 11 kwi 2017 – Umierający słyszą do końca. I wierzący, i ateiści badani przez Szwajcarów mówili, że w odchodzeniu pomagał im przekaz wzmacniający ufność – o śmierci w medycynie i inicjatywie powołania „pełnomocnika medycznego” w Polsce opowiada prof. Małgorzata Krajnik w rozmowie z Magdaleną Gill.