Gość nie wpycha się nieproszony

Michał Jędryka | 12 mar 2017 Nie sposób wskazać w moim kazaniu nawet krztyny nienawiści. Wzywam tam do miłości, ale odpowiedzialnej i uporządkowanej - mówi ks. Roman Kneblewski o słowach zacytowanych w spektaklu „Bóg w dom”.

Budują lodowisko – montaż dachu tuż tuż

Redakcja | 11 mar 2017 Prace przy wznoszeniu szkieletowej konstrukcji lodowiska dobiegają końca. Teraz czas na instalacje, montaż dachu i prace przy elewacji obiektu. Inwestycja zostanie oddana do użytku jesienią.

Posadzą drzewa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Redaktor | 11 mar 2017 Biegi w największych miastach regionu, sadzenie drzew, konkursy, koncerty i wystawy – tak w przyszłym roku będziemy świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zespół „Niepodległa 2018” przygotowujący obchody rozpoczął już swoje prace.

Wiceminister Bartosz Kownacki nie ma czasu na dyskoteki [ROZMOWA]

Wojciech Bielawa | 11 mar 2017 Warszawiak, od dwóch kadencji poseł ziemi bydgoskiej, prawa ręka Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie ma czasu na imprezowanie, bo jest zajęty reformowaniem i dozbrajaniem polskiej armii. Bartosz Kownacki w rozmowie z "Tygodnikiem Bydgoskim" tłumaczy, dlaczego Donald Trump będzie dobrym prezydentem USA i wyjaśnia, co może zrobić dla bydgoskiego lotniska i...

Łukasz Schreiber poprowadzi PiS do wyborów

Wojciech Bielawa | 10 mar 2017 Poseł Łukasz Schreiber został wczoraj nominowany na przewodniczącego Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego. Będzie odpowiadał za wybory i kampanię PiS w całym kujawsko-pomorskim.

Wybory, wykłady, warsztaty... Stowarzyszenia i fundacje w ratuszu

Magdalena Gill | 9 mar 2017 - Organizacje pozarządowe są niezastąpionym partnerem miasta – mówiła wiceprezydent Iwona Waszkiewicz podczas II Bydgoskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Na kilkugodzinnym spotkaniu w ratuszu, fundacje i stowarzyszenia wybrały swoich reprezentantów.

Mieszkańcy Wyżyn odetchnęli. Policjanci ujęli złodziejkę

Redakcja | 9 mar 2017 Trzynaście zarzutów usłyszała 35-latka, która okradała bydgoszczan na tzw. „klamkę”. Zarzuty te dotyczą nie tylko kradzieży, ale również oszustw dokonywanych przez nią przy pomocy skradzionych kart płatniczych. Kobieta odpowie również za posiadanie narkotyków, groźby karalne i prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień.