Bydgoska Droga Krzyżowa przeszła ulicami miasta

Andrzej Pawełczak | 26 mar 2017 Bydgoska Droga Krzyżowa "Jesteś moją Pasją", która w sobotę wieczorem przeszła ulicami miasta, została przygotowana i zrealizowana przez młodzież w duchu Światowych Dni Młodzieży.

O obliczach współczesnej kosmetologii [PATRONAT MEDIALNY]

Redakcja | 25 mar 2017 Konferencja „Oblicza współczesnej kosmetologii”, zorganizowana przez Kosmetologiczną Organizację Studencką Collegium Medicum, skierowana była przede wszystkim do przyszłych specjalistów od szeroko pojętej medycyny estetycznej.

Janusz Korwin-Mikke w Bydgoszczy nie owijał w bawełnę

Wojciech Bielawa | 25 mar 2017 „Kiedy Arabowie wyzwolą nas spod okupacji Unii Europejskiej będzie lepiej i wróci normalność”, „Kobieta ma długie włosy i krótki rozum”. Co jeszcze powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke podczas spotkania z sympatykami w Bydgoszczy?

Komunalne cmentarze w Internecie

Redakcja | 24 mar 2017 Pięć bydgoskich cmentarzy zostanie dokładnie zinwentaryzowanych, a następnie dane udostępnione zostaną na specjalnej stronie internetowej. Ułatwi to zarządzanie nekropoliami.

Wypadek przy Poczcie Polskiej. Ucierpiał pieszy

Redakcja | 24 mar 2017 W piątek (24.03) o godzinie 10.30 na ulicy Jagiellonów zderzyły się dwa fiaty ducato. Jedno z aut w wyniku uderzenia wjechało na chodnik i potrąciło pieszego. - Na miejscu tworzą się korki, lepiej omijać to miejsce - alarmują czytelnicy.

W tym roku rozpocznie się remont budynku muzeum przy Gdańskiej

Redakcja | 24 mar 2017 W tym roku rozpocznie się remont konserwatorski budynku Muzeum Okręgowego przy ulicy Gdańskiej 4. Właśnie ogłoszony został przetarg na przeprowadzenie robót. Bydgoskie muzeum pozyskało na ten cel europejskie wsparcie - ponad 14,5 mln zł.

Osiemnaście nowych tramwajów PESY dla Bydgoszczy

Andrzej Pawełczak | 23 mar 2017 Dzisiaj podpisana została umowa pomiędzy Bydgoszczą a firmą PESA na dostawę 18 nowoczesnych tramwajów. Kontrakt jest wart 115 milionów złotych. Pierwsze trzy niskopodłogowe i klimatyzowane składy wyjadą na bydgoskie ulice jesienią tego roku.