Wydarzenia 17 lis 2018 | Redaktor
Patriotyzm z Dziecięcym Graffiti [ZDJĘCIA]

fot. Dziecięce Graffiti

„Spotkanie Muzealne z Dziecięcym Graffiti” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy na wystawie „Niepodległa”, było kolejnym spotkaniem wpisującym się w cykl imprez integracyjnych pn. „Patriotyzm z Dziecięcym Graffiti”.

fot. Dziecięce Graffiti

Kustosz muzeum, Dominika Raduńska-Pacholska przedstawiła historyczny rys dochodzenia do niepodległości jak i początki Państwa Polskiego bogato ilustrując zgromadzonymi eksponatami.
Każdy uczestnik spotkania otrzymał piękną płytę z nagraniami piosenek z dawnych lat, która z pewnością umili jesienne wieczory i z pewnością będzie nam przypominała trudne dzieje naszej ojczyzny.
W drugiej części warsztatowej Dominika Raduńska-Pacholska przygotowała jak zwykle ciekawe zajęcia manualne. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczestnicy wykonali biało-czerwone kokardy oraz świece w barwach narodowych ze zdobieniami.
Mieli też możliwość zapoznania się z różnymi materiałami z których wykonuje się świece, które były również w różnych konsystencjach – żel, granulat, kolorowy wosk (biały i czerwony z którego robiliśmy nasze świece) oraz wosk pszczeli i dodatki zapachowe.

fot. Dziecięce Graffiti

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor