Wydarzenia 20 lis 2018 | Redaktor

Posłowie odrzucili obywatelski projekt ustawy utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ostateczną decyzję podejmie Sejm na posiedzeniu plenarnym.

Dziś (20 listopada) odbyło się wspólne posiedzenie komisji zdrowia oraz edukacji, nauki i młodzieży.

Posłowie stosunkiem głosów 21 za, 18 przeciw przy dwóch wstrzymujących się przyjęli wniosek o odrzucenie projektu na tym etapie prac.

W pierwszym głosowaniu wynik był korzystny dla dalszego procedowania projektu, ale przewodniczący komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz zarządził ponowne głosowanie, gdy okazało się, że nie działały niektóre urządzenia do głosowania.

 

Pod projektem zebrano około 160 tysięcy podpisów.

Kalendarium sejmowe:

 Decyzję połączonych komisji skomentował na Facebooku bydgoski poseł Tomasz Latos:

Na wspólnym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży rozpatrywano obywatelski projekt utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Niestety, głosami 21 do 18 rekomendowano odrzucenie tej ustawy. Zabierając głos tłumaczyłem, dlaczego w Bydgoszczy jesteśmy za samodzielnością Collegium Medicum i wyraziłem poparcie dla projektu obywatelskiego. Głosy w dyskusji podzieliły się terytorialnie - przedstawiciele Bydgoszczy i sympatyzujący z nami byli za ustawą, a przedstawiciele Torunia i Włocławka przeciw. Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcie całego sejmu. Nadzieja umiera ostatnia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor