Minister Rafalska w Bydgoszczy: 500+ działa jak należy

Magdalena Liczkowska | 2 mar 2017 Umieszczanie dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych jedynie w ostateczności, ograniczenie liczebności tych ośrodków oraz podwyższenie wieku przebywających tam dzieci to główne założenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które podkreśliła Elżbieta Rafalska podczas dzisiejszego pobytu w Bydgoszczy.

Oddali hołd mjr. Józefowi Grussowi

Łukasz Religa | 2 mar 2017 Major Józef Gruss ps. ,,Stanisław” był głównym bohaterem uroczystości zorganizowanych przez kibiców Zawiszy, IPN i organizacji narodowych.

Już jutro imieniny króla Kazimierza Wielkiego. Przyjdź na happening!

Redaktor | 2 mar 2017 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wraz z Kazimierzowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku tradycyjnie zapraszają imprezę imieninową, która odbędzie się przy pomniku króla. Świętowanie rozpocznie się 3 marca o godz. 14.00 na skwerze w sąsiedztwie ul. Wały Jagiellońskie.

Pomagają za darmo rozliczać PIT-y

Redaktor | 2 mar 2017 Fundacja „Wiatrak” pomaga wszystkim chętnym za darmo rozliczać PiT-y. W ciągu tygodnia dokumenty oddało już ponad 300 osób.

Znamy nazwiska kandydatów na szefa Teatru Polskiego

Wojciech Bielawa | 2 mar 2017 Paweł Wodziński nie może być pewny, że utrzyma stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Ma aż sześciu kontrkandydatów, a w ratuszu nie wszyscy są zadowoleni z jego dotychczasowej pracy.

Pamięć o nich miała zostać wymazana

Łukasz Religa | 1 mar 2017 W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy odbyły się uroczystości, w których udział wzięło wielu oficerów Wojska Polskiego i najwyższe władze Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Koniec z objazdem na Mińskiej

Redaktor | 28 lut 2017 Przejezdna jest już ulica Mińska na odcinku od Flisackiej do Bronikowskiego. Po remoncie na moście wprowadzone zostało jednak ograniczenie tonażowe do 2,5 tony.

Bezrobocie w Bydgoszczy i regionie idzie w górę

Łukasz Religa | 28 lut 2017 Przez ostatnie miesiące notowaliśmy spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych, w Bydgoszczy udało się nawet zejść poniżej 5 proc., czyli do poziomu tzw. ,,higienicznego bezrobocia”. W miesiącach zimowych osób bez pracy jednak przybyło.

Rowery miejskie wracają na ulice

Magdalena Liczkowska | 28 lut 2017 Od 1 marca znów będziemy mogli korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Czy w tym sezonie pojawią się jakieś zmiany w działaniu systemu?

WKS Zawisza musi oddać miastu pieniądze

Łukasz Religa | 28 lut 2017 Ponad 58 tysięcy złotych musi zwrócić do miejskiej kasy WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. Spółka wegetuje i od ponad pół roku nie zajmuje się tym, do czego została powołana – promocją seniorskiej piłki w Bydgoszczy.

Ciech chce wyciąć blisko 30 hektarów lasu wokół Zachemu

Wojciech Bielawa | 28 lut 2017 Spółka Ciech Nieruchomości apeluje do radnych, aby ci zgodzili się na wycinkę leśnej strefy buforowej w Łęgnowie. - Trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby o to prosić – mówi Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta.