Wydarzenia 16 gru 2018 | Redaktor

Czwarty turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej rozegrano w podtoruńskim Górsku. Grupę A wygrał Karol Kacprzak z SP 63 w Bydgoszczy. W grupie B triumfował Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy.

W sobotnich (15 grudnia) zawodach wzięła rekordowa liczba uczestników tegorocznej edycji. Wśród  76 graczy dziewięciu reprezentowało SP w Górsku i dziewięciu Szkołę Podstawową w Łubiance. Był to ich debiut w tak poważnym turnieju.

Zwycięzcą Grupy A tym razem został Karol Kacprzak z SP 63 w Bydgoszczy. Z taką samą ilością punktów, ale mniejszą punktacją pomocniczą, na drugim miejscu uplasował się Antoni Paprocki z SP w Borównie, a miejsce trzecie zajął jego starszy brat Stanisław Paprocki.

Wyniki - grupa A

W Grupie B (debiutantów) najlepszy był Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy i podobnie jak w grupie A także pokonał punktacją pomocniczą zawodnika Roberta Stróża z SP w Łochowie, a miejsce trzecie przypadło Mateuszowi Drążkowskiemu ze Szkoły Podstawowej „Sokrates” w Bydgoszczy.

Wynki - grupa B

Oprócz sponsorów głównych: Emino Project i Enea Operator, także prezes firmy Mat-Bud Jacek Rutkowski ufundował dodatkowe trzy puchary dla najlepszych zawodników z obu grup. Okazało się, że wszystkie trafiły do zawodników z grupy debiutantów.

Zawodnicy z SP w Górsku dodatkowo zostali nagrodzeni medalami, które mają ich zachęcić do dalszej pracy w zmaganiach szachowych.

Był także koncert gitarzystów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Górsku oraz Dyrektora Orkiestry Dętej z Rzęczkowa, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy przy świątecznej muzyce z keyboarda.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 5 stycznia w Wyższej Szkole Gospodarki.

Planowane jest także dodatkowe Grand Prix organizowane w Klubie Odnowa w Bydgoszczy. Będzie to cykl czterech turniejów dla wszystkich, a więc i dla dzieci, i dla dorosłych. Zawody będą rozgrywane po godzinie 16.00 we wtorki. O szczegółach powiadomimy wkrótce.

Źródło: Edukacja przez szachy