Wydarzenia 6 gru 2018 | Redaktor

Bydgoskie lotnisko zbliża się do przebicia bariery 400 tysięcy pasażerów rocznie. W listopadzie prawie 19 proc. więcej podróżnych skorzystało z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. niż rok wcześniej.

Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. ogłosił wyniki listopadowego ruchu pasażerskiego. Miesiąc zamknął się wynikiem 30 606 odprawionych pasażerów, co przekłada się na 18,8 proc. wzrostu w stosunku do listopada 2017 roku. Wykonane zostały 542 operacje lotnicze, czyli o 16,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Lotnisko w najbliższych tygodniach szacuje odprawienie po raz pierwszy w swojej historii 400 tysięcznego pasażera w ciągu roku.

- Rosnąca liczba pasażerów korzystających z naszego lotniska jest wyraźnie zauważalna, dlatego najbliższy okres musimy niewątpliwie poświęcić na uruchomienie inwestycji związanych z obsługą podróżnych – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Konieczne jest zwiększenie przepustowości terminala, podniesienie bezpieczeństwa i standardu odprawy i oczekiwania na lot. Wykorzystamy do maksimum powierzchnię w obrębie obecnego terminala i przeznaczymy ją dla pasażerów.

Lotnisko, dzięki wcześniejszym etapom przebudowy, jak i planowanemu przeniesieniu części pracowników Straży Granicznej, którzy nie obsługują przejścia granicznego, odzyska dla pasażerów niezbędną powierzchnię zarówno w części ogólnodostępnej, jak i w hali odlotów. Dzięki temu powiększy się strefa handlowa i gastronomiczna lotniska. Na rok 2019 planowana jest również gruntowna modernizacja parkingów lotniskowych, obejmująca między innymi wprowadzenie nowoczesnych, inteligentnych aplikacji rezerwacyjnych, rozwiązań mobilnych, podział na strefy wraz z uruchomieniem bezpłatnej strefy kiss & fly, co znacząco podniesie wygodę i skróci czas dla pasażerów podróżujących autami.

Przypomnijmy, że w ostatnim rankingu zakłóconych lotów bydgoski port zajął dobre, dziewiąte na 14 sklasyfikowanych lotnisk pasażerskich w Polsce.

Źródło: Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor