Wydarzenia 10 lip 2018 | Redaktor
40 lat bydgoskiego zoo. Festyn, rabaty i tort

Dyrektor zoo Tamara Samsonowicz / fot. Anna Kopeć

Zwiedzanie zaplecza terrarium, promocje i spotkania z ciekawymi ludźmi – te i inne atrakcje przygotowuje ogród zoologiczny z okazji swoich urodzin. Obchody potrwają prawie dwa tygodnie.

Bydgoski Ogród Zoologiczny został otwarty 19 lipca 1978 roku. Początkowo pomyślany był jako ogród fauny polskiej, z czasem jednak wzbogacił się o zagraniczne okazy, stąd od 2014 r. nosi miano ogrodu zoologicznego. Łącznie można oglądać tutaj 1000 przedstawicieli różnych gatunków zwierząt. 

Swoje 40. urodziny będzie świętować od 16 do 27 lipca. Na początek – od 16 do 20 lipca włącznie – zoo zaprasza na zwiedzanie z przewodnikim. Spacery będą rozpoczynały się o godz. 10.00 w pawilonie Akwarium Terrarium, potrwają ok. 1,5 godziny. Za bilet wstępu tego dnia zapłacimy standardowo.

W środę 25 lipca o godz. 6.00 rozpocznie się poranny obchód zoo. – Warto zobaczyć, co porabiają zwierzęta, gdy brama jest jeszcze zamknięta – zachęcają pracownicy. Bilet na to zwiedzanie kosztuje 5 zł, będzie można kupić go w przedsprzedaży od poniedziałku 23 lipca.  

Przyjdź z bananem, będzie rabat

17, 19, 24 i 26 lipca za bilet wstępu zapłacimy mniej – 7 zł i 9 zł – w zamian należy jednak przynieść ze sobą jabłko, mango, arbuza lub banana.

W czasie obchodów gościem ogrodu zoologicznego będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo, z zamiłowania ornitolog, z wykształcenia lekarz weterynarii, krzewiciel miłości do zwierząt. Na spotkania z nim zoo zaprasza 19 i 20 lipca o godzinie 18.30 do pawilonu Akwarium Terrarium. 19 lipca będzie mówił o „Hipokryzji w naszych relacjach ze zwierzętami”, następnego dnia wyjawi tajemnice ptaków. Bilet na jedno wydarzenie kosztuje 5 zł, można go kupić w przedsprzedaży, która rozpocznie się 16 lipca w kasie zoo.

W piątek 27 lipca natomiast na wieczór poetycki zaprasza bydgoski poeta, dziennikarz i satyryk, Zdzisław Pruss. Początek o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium. Bilet w cenie 5 zł można kupić w kasie zoo od 24 lipca.

Bilety na spotkania z dr Kruszewiczem i Zdzisławem Prussem upoważniają do wcześniejszego zwiedzania zoo – nie trzeba kupować oddzielnej wejściówki.

Zoo od kuchni i z tortem

Główną imprezę urodzinową zaplanowano na niedzielę 22 lipca – tego dnia na terenie zoo odbędzie się festyn. Od godz. 12.00 do 14.00 sto osób będzie mogło obejrzeć zaplecze Akwarium Terrarium, które, jak zapewniają w zoo, kryje w sobie ciekawe zakamarki. Wejścia będą możliwe tylko w małych grupach, stąd pracownicy już teraz proszą o cierpliwość. Stu urodzinowych gości za bilet wstępu do zoo i na jego zaplecze zapłaci tylko złotówkę. Przedsprzedaż wejściówki rozpocznie się 18 lipca.

W godz. 14.00–16.00 odbędą się występy artystyczne, będzie też można posłuchać opowieści pracowników zoo. Zwiedzanie z pokazami karmienia m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry zaplanowane jest na godz. 16.00–18.00. Od 12.00 do 16.00 będzie można wziąć udział w grze terenowej o ogrodzie zoologicznym i o pracy w nim. O 18.00 natomiast na gości czekać będzie urodzinowy tort.

na podstawie: zoo.bydgoszcz.com

Rozmowę z dyrektor zoo Tamarą Samsonowicz czytaj tutaj: Wilk uznał moje przywództwo w stadzie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor