Wydarzenia 22 paź 2020 | Jarosław Aleksander
62-letni dealer-hodowca. Zobacz jego plantacje

fot. policja.pl

Mundurowi prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali starszego mężczyznę i zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz zlikwidowali uprawę 15 krzewów konopi indyjskich. Hodowca-dealer tłumaczył, że to na użytek własny.

Pielgrzymi idą

Wydarzenia Dzisiaj 19:00

Policjanci z komisariatu w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych ustali miejsce, gdzie znajdują się środki odurzające. Z informacji śledczych wynikało, że 62-letni mieszkaniec Bolesławca nie tylko posiada narkotyki, ale również je sprzedaje. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze znaleźli środki odurzające już gotowe do użycia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany, która schowana była w papierowej torbie, szklanym słoiku i opakowaniu po kawie.

 

Po sprawdzeniu terenu przyległego do budynku, gdzie mieszka starszy mężczyzna, w namiocie foliowym mundurowi ujawnili uprawę konopi indyjskich. Było to 15 krzewów. Zatrzymany tłumaczył, że wszystko posiada na własny użytek, ponieważ jest osobą chorą na artretyzm, a marihuana pomaga na jego dolegliwości.

Podejrzany usłyszał już 3 zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Na podstawie: policja.pl

 

 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz