Wydarzenia 23 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Adam Małysz zakażony koronawirusem

fot. fb/@AdamMalysz

Do grona osób, które zostały zakażone koronawirusem dołączył Adam Małysz. Jak na razie choroba przebiega u polskiego mistrza narciarskiego bezobjawowo.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Adam Małysz poinformował, że zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem.

Poniżej oświadczenie Adama Małysza:

Witajcie kochani.
Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.
Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.
Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

 

Inf. fb/@AdamMalysz

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.