Wydarzenia 24 sie 2018 | Redaktor
Afromental i Jula na pożegnanie wakacji [BABIE LATO]

Afromental / fot. Facebook

Festiwal food trucków, stoiska z warsztatami, poradami, akcesoriami dla pań, program rozrywkowy Roberta Rozmusa, a na zakończenie koncert Juli i zespołu Afromental. To wszystko już w tę niedzielę (26 sierpnia) w Myślęcinku.

„Babie lato”, czyli tradycyjna impreza na zakończenie wakacji w Myślęcinku rozpocznie się o godz. 14.00 w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) na Różopolu.

Od kilku lat pożegnanie lata to Festiwal Aktywności Kobiet „Babie lato”. W programie imprezy znajdują się różnego rodzaju oferty skierowane przede wszystkim do pań, ale również ich najbliższych. Wśród wystawców będą m.in. organizacje pozarządowe, które wspierają i zachęcają kobiety do udziału w życiu społecznym i zawodowym. Pojawią się oczywiście też stoiska tematyczne związane ze zdrowiem, urodą, rodziną czy domem. Wszystkie porady, jak i warsztaty, będą odbywały się bezpłatnie.

Wśród rekordowej liczby stoisk (ponad 40) na Różopolu znajdą się reprezentanci instytucji tj. Państwowa Inspekcja Pracy, Stowarzyszenie „Przystań”, MOPS, Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, ZUS, PCK, Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ oraz Ośrodek Adopcyjny Bydgoszcz. Będzie możliwość zbadania sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi, zrobienia bezpłatnego pomiaru składu ciała oraz zasięgnąć porad dietetycznych, kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Wśród stoisk znajdzie się szkoła rodzenia, stylistka, wróżka, profesjonalny barber, a także warsztaty muzyczne, siłownia i strzelnica laserowa. Ponadto na scenie na Różopolu zaprezentują się tancerze ze szkoły Echo Art, wirtuoz wiolonczeli Loop Trigger, a ich popisy przeplatać będą konkursy.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Będą na nich czekali animatorzy zabaw oraz m.in. różne warsztaty, konkursy plastyczne, sprawnościowe, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, klaun czy pokazy wielkich baniek mydlanych.

O godz. 15.45 na scenie pojawi się Julaautorka takich hitów jak „Za każdym razem” czy „Kiedyś odnajdziemy siebie”. Następnie od godz. 17.00 gości zabawiał będzie znany aktor i showmen, Robert Rozmus. Przedstawi familijny program „Kawa z mlekiem” z czynnym udziałem widzów oraz da koncert największych przebojów.

Na zakończenie imprezy wystąpią tegoroczne gwiazdy – zespół Afromental (godz. 20.00), który podbił listy przebojów utworami „Pray 4 love” czy „Radio song”. Liderów grupy – Tomsona i Barona, można było oglądać jako jurorów jednego z polskich talent show.

Pożegnaniu lata towarzyszyć będzie Festiwal Smaków Food Trucków. Już po raz czwarty do Bydgoszczy przyjadą mobilne restauracje z całej Polski, w których goście będą mogli spróbować przeróżnych specjałów.

W czasie „Babiego lata” odbędzie się również Holi Festival Poland, ogólnopolska edycja imprezy z kolorowymi proszkami. Festiwal rozpocznie się od godz. 15.00. Uczestnicy w regularnych odstępach czasu w rytm muzyki będą obsypywać się różnobarwnymi proszkami Holi.

Podczas pożegnania lata będą miały miejsce również dwie akcje charytatywne. Grupa studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie organizuje zbiórki pieniężne dla ich kolegi – Konrada Mielczarka, którego plany zostania pilotem pokrzyżował wypadek i chłopak dotknięty jest paraliżem czterokończynowym. Obecnie jest w trakcie leczenia i rehabilitacji, a przed nim jeszcze długa droga. W ramach zbiórki pieniężnej na Różopolu będą odbywały się licytacje przedmiotów, m.in. broszki przekazanej od prezydentowej, koszulki z mistrzostw Polski strongman z autografami, najnowszego album Kamila Bednarka z autografem wokalisty, rękawic pilota, medalu pamiątkowego Polskich Sił Powietrznych czy naszywek związanych z lotnictwem.

Butik Charytatywny Milczącego Aniołka „Milusiowo” założyła mama dwuletniej Emilki, która cierpi na zespół Retta. To choroba neurologiczna o podłożu genetycznym, wywołana mutacją w genie MECP 2. Jej skutki to m.in. brak mowy, brak możliwości celowego poruszania rączkami, osłabione napięcie mięśniowe, trudności w chodzeniu, padaczka, skolioza, trudności w piciu i jedzeniu i wiele innych. Koszty jakie niesie ze sobą choroba są bardzo duże. Mama Emilki kupiła maszynę i zaczęła szyć, wykonuje także inne rękodzieła. Podczas „Babiego lata” na stosiku będzie można nabyć jej wyroby, a także przedmioty podarowane przez darczyńców, m.in. ozdoby decoupage, zakładki do książek, czapeczki, opaski i kocyki dziecięce. Ponadto, będzie ustawiona puszka, do której można wrzucać darowizny. Zebrane pieniądze trafią na subkonto Emilki w Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, której jest podopieczną.

Źródło: Leśny Park Kultury i Wypoczynku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor