Wydarzenia 24 cze 2019 | Redaktor
Agnieszka Radwańska zagrała na bydgoskim korcie [ZDJĘCIA]

fot. Kotwicz CUP/facebook

Najlepsza polska tenisistka w historii rozegrała pokazowy mecz podczas Kotewicz Cup 2019 w Bydgoszczy. Dla Agnieszki Radwańskiej był to pierwszy występ na korcie po oficjalnym zakończaniu kariery.

Agnieszka Radwańska przyjechała specjalnie do Bydgoszczy, by w sobotę (22 czerwca) zagrać pokazowy mecz deblowy ze swoim mężem Dawidem Celtem, jednak nie ramię w ramię, a po przeciwnej stronie siatki. Ich partnerami była najlepsza para turnieju Kotewicz Cup 2019. Tenisistka przyjęła zaproszenie organizatora turnieju - finalisty konkursu olimpijskiego w skoku wzwyż z Atlanty - Jarosława Kotewicza.

- Na pewno jest to zupełnie inny tenis. Przyjemnością jest wyjście na kort i zagranie, gdy jest taka fantastyczna atmosfera, kiedy można pokazać to, co się robiło przez lata. Z zawodowym tenisem skończyłam, ale wiadomo, że tenis będzie zawsze w moim życiu najważniejszy - mówiła Agnieszka Radwańska w wywiadzie dla TVP 3 po zakończeniu pokazowego meczu. 

Tenisistka w rozmowie wyznała, że podjęła właściwą decyzję o zakończeniu sportowej kariery - Nie żałuję i cieszę się, że dostałam drugie życie i wreszcie mogę pobyć w domu.

 

Materiały zdjęciowe pochodzą z oficjalnej strony turnieju Kotewicz CUP 2019. Cała rozmowa z Agnieszą Radwańską do obejrzenia na stronie TVP3: tutaj.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor