Wydarzenia 18 wrz 2020 | BR
Agresywny jeleń zaatakował grzybiarzy

fot. pixabay

Młody samiec jelenia zaatakował czterech grzybiarzy. W trakcie rykowiska mógł wziąć ludzi za swoich rywali.

Policję wezwała kobieta, której udało się uciec z lasu. Jednego z mężczyzn zwierzę przewróciło na ziemię. 56-latek siłował się z jeleniem, który przeciągnął go kilka metrów po ziemi. Wtedy jego kolega dźgnął jelenia scyzorykiem w nogę. Dzięki temu jeleń przerwał atak i uciekł w głąb lasu. Do zdarzenia doszło w lasach Nadleśnictwa Górowo Iławeckie w województwie warmińsko-mazurskim. Na szczęście poturbowany mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

 

– W miejscu w którym doszło do ataku widać było na ziemi wyraźne ślady walki. Trwa okres godowy jeleni, więc mógł on wziąć grzybiarzy za swoich rywali – mówią leśnicy z Górowa Iławeckiego.

 

Agresji zwierzęcia nie powstrzymały próby odwracania jego uwagi czy hałas. Burza hormonów sprawia, że podczas rykowiska jelenie są bardzo aktywne. Dodatkowo ten jeleń był przyzwyczajony do ludzi. Regularnie żywił się jabłkami w sadzie sąsiadującym z kompleksem leśnym. Leśnicy apelują, aby pamiętać o tym, że las jest domem zwierząt i niekiedy możemy być potraktowani jak intruzi. Nie podchodźmy bliżej do napotkanych zwierząt, nie prowokujmy ich i nie próbujmy odganiać.

 

Na podstawie: lasy.gov.pl/warminsko-mazurska.policja.gov.pl

BR

BR Autor

Redaktor