Wydarzenia 16 wrz 11:49 | Redaktor
Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie uroczyście otwarte

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Studenci-kajakarze z 17 krajów od piątku (16 września) do niedzieli (18 września) będą rywalizować na torze regatowym w Brdyujściu. Akademickie Mistrzostwa Świata w czwartek (15 września) otwarto na Wyspie Młyńskiej.

Podczas uroczystej inauguracji zawodnicy zaprezentowali się w narodowych strojach w barwnym pochodzie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezydent Bydgoszcz Rafał Bruski.

– Bydgoszcz jest jedną ze stolic sportów wodnych. Rywalizować będziecie w miejscu, w którym łączą się dwie rzeki Brda i Wisła. Wśród Was są zawodniczki i zawodnicy, którzy stawali już na podium międzynarodowych imprez. Dlatego łatwo nie będzie o medale. Życzę każdemu udanego startu – mówił.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Spotkanie na Wyspie Młyńskiej zakończył koncert w wykonaniu pracowników i studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.

Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie potrwają do niedzieli na torze regatowym w Brdyujściu. Przez trzy dni zostanie rozdanych 28 kompletów medali.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Organizatorem AMŚ jest AZS UKW i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Do Bydgoszczy przybyło 17 reprezentacji, a najliczniejszą z nich jest polska ekipa. Program minutowy startów i wyniki znajdują się na stronie wuc22.domtel-sport.pl. Wstęp wolny.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Na czas mistrzostw uruchomiono dodatkową linię komunikacyjną nr 200 w relacji Las Gdański - Tor Regatowy.  Linia kursuje na trasie Las Gdański -  ul. Gdańska - Modrzewiowa - Sułkowskiego - Ogińskiego - Jagiellońska - Fordońska - Skandynawska - Więcka - Łowicka.
Na trasie przejazdu obowiązują wszystkie istniejące przystanki z wyłączeniem Fordońska/Kapliczna. Na czas uruchomienia linii nr 200 przystanek Las Gdański (dla linii 52,93 i 94) przeniesiony został przed rondo - przy parkingu Park & Ride.

komunikaty: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor